Użytkownicy iPhone'ów nie są aż tak bardzo wierni Apple? Wiemy ilu z nich przeszło na inne smartfony

Użytkownicy iPhone'ów nie są aż tak bardzo wierni Apple? Wiemy ilu z nich przeszło na inne smartfony

Spór prawny między Apple i Epic Games ujawnia coraz to więcej informacji. Ostatnio dowiedzieliśmy się ilu posiadaczy iPhone'ów porzuciło sprzęt na rzecz smartfonów z Androidem. Dane opublikowane przez głównego analityka Creative Strategies, Bena Bajarina, które zostały wykorzystane przez amerykańskiego producenta podczas batalii sądowej wskazują, że 81% osób nie przeszło na inne urządzenie w trzecim kwartale 2019 roku. Chociaż firma nie wymienia konkretnie Androida to raczej oczywiste, że chodzi o ten system i tutaj na takie rozwiązanie zdecydowało się 19% posiadaczy iPhone'a. Trendy te kilkukrotnie wzrastały i spadały, przy czym największy spadek lojalności wobec Apple odnotowano w drugim kwartale ubiegłego roku. Zgodnie ze statystykami na Androida przeniosło się wówczas 26% ludzi, natomiast 74% nie podjęło takiej decyzji.

81% posiadaczy iPhone'ów w trzecim kwartale 2019 nie przeszło na urządzenia z innym systemem.

Użytkownicy iPhone'ów nie są aż tak bardzo wierni Apple? Wiemy ilu z nich przeszło na inne smartfony

Jednak już trzeci kwartał 2020 roku przyniósł wzrost do 88% względem 12% ludzi, którzy porzucili iOS.Czy utrata klientów jest Apple na rękę? Cóż może zabrzmi to śmiesznie, ale w pewnym sensie tak. Otóż firma jest oskarżana o działania monopolistyczne zmierzające do ograniczenia społeczności wolności wyboru. Tymczasem powołując się na przytoczone dane producent twierdzi, że owa wolność jak najbardziej istnieje i o praktykach monopolistycznych nie może być mowy. Epic Games to nie jedyny strona, która zarzuca amerykańskiej firmie tego rodzaju działalność. Na początku maja Komisja Europejska oskarżyła Apple o złamanie unijnych zasad konkurencji, co wynika ze złożonej w 2019 roku przez Spotify skargi. KE twierdzi, że amerykańska firma negatywnie wpływa na konkurencyjność aplikacji do streamingu muzyki, zwiększając koszty ponoszone przez deweloperów.

Co ciekawe najnowsza aktualizacja iOS 14.6 ma zdaniem użytkowników psuć ich urządzenia. Pewna grupa od kilku dni skarży się m.in. na kłopoty z działaniem baterii i mowa o 15-20% spadku stanu akumulatora czy niekiedy nawet 50%. Niestety nie wiemy kiedy Apple upora się z sytuacją, ponieważ jeszcze nie zabrakło głosu w tej sprawie. Jeśli ktoś wrócił do starszej wersji to także nie rozwiązało to problemu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Użytkownicy iPhone'ów nie są aż tak bardzo wierni Apple? Wiemy ilu z nich przeszło na inne smartfony

 0