Użytkownicy systemów Windows 7 i 8 mogą otrzymać bezpłatną aktualizację do systemu Windows 11

Użytkownicy systemów Windows 7 i 8 mogą otrzymać bezpłatną aktualizację do systemu Windows 11

Na świecie wciąż jest sporo aktywnych komputerów z zainstalowanym Windowsem 7 - źródła podają, że urządzeń takich może być nawet 100 milionów. Użytkownicy muszą mieć dobre powody, żeby wciąż trzymać się "siódemki", pomimo że wersja ta nie otrzymuje już oficjalnego wsparcia. Microsoft będzie chciał jednak przekonać opornych do aktualizacji i zgodnie z nowymi przeciekami informacji, zaoferuje im bezpłatną przesiadkę do Windows 11. Ciekawe, czy powiadomienia będą tak samo nachalne, jak w przypadku Windows 10. Ujawnienie Windowsa 11 coraz bliżej, na co wskazują choćby coraz liczniejsze informacje o nowym systemie. Będzie to przede wszystkim odświeżenie wizualne oraz wprowadzenie zgodności z nowymi zasadami projektowania w Microsoft. System otrzyma również nowy, przeprojektowany sklep.

Microsoft może zaoferować darmową aktualizację do Windows 11 wszystkim użytkownikom systemów od Windows 7 wzwyż.

Microsoft z pewnością ciężko pracuje nad sposobem zachęcenia (lub zmuszenia) użytkowników do porzucenia Windows 7. Pojawiają się doniesienia, ze posiadacze Windowsa 10 otrzymają następną wersję systemu operacyjnego w formie darmowej aktualizacji - choć to póki co plotka - i możliwe, że oferta ta rozciągnie się również na poprzednie wersje, do Windows 7 włącznie. Ujawniona kompilacja systemu Windows 11 zawiera pakiet konfiguracyjny, który sugeruje, że użytkownicy systemów Windows 7, 8 i 8.1 będą mieli bezpośrednią ścieżkę aktualizacji do systemu Windows 11 za pomocą oficjalnych narzędzi dostarczonych przez Microsoft. Ponadto klucze konfiguracji znajdujące się w pakiecie wskazują, że to uaktualnienie może być oferowane bezpłatnie.

Póki co oczywiście są to tylko podejrzenia, w końcu omawiamy kompilację, która wyciekła i ujawnione elementy mogą się jeszcze mocno zmienić. Microsoft jeszcze nie ujawnił oficjalnej ścieżki aktualizacji z Windows 10, nie mówiąc już o poprzednich wersjach. Istnieją jednak powody, by sądzić, że Microsoft faktycznie zaoferuje Windows 11 za darmo, ponieważ wpływ finansowy z aktualizacji z Windows 7 byłby niewielki, a firma zastosowała podobną strategię, aby skłonić użytkowników do aktualizacji do systemu Windows 10. Oczywiście należy podkreślić, że opcja uaktualnienia Windows 7 do Windows 10 za darmo wciąż działa, choć o prawnych kwestiach takiego działania napisano już chyba wszystko.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Użytkownicy systemów Windows 7 i 8 mogą otrzymać bezpłatną aktualizację do systemu Windows 11

 0