Valve wprowadziło przeprojektowaną wersję mobilnej aplikacji Steam

Valve wprowadziło przeprojektowaną wersję mobilnej aplikacji Steam

Valve wprowadziło przeprojektowaną wersję swojej mobilnej aplikacji Steam. Zmianom uległa platforma oraz wygląd. Dodano także nowe funkcje. Jedną z nich jest możliwość skanowania kodu QR w celu zalogowania się na komputerze. Firma wspomina także o "inteligentniejszych" powiadomieniach, konfigurowalnych zakładkach oraz nowym widoku biblioteki. Nowa aplikacja dostępna jest w App Store, Google Play oraz jako plik APK.

Dotychczasowa wersja mobilnej aplikacji Steam była już nieco przestarzała. Cieszy zatem fakt, że Valve zdecydowało się na jej odświeżenie. Firma chwali się całkowitym przeprojektowaniem aplikacji, która wykorzystuje teraz nową platformę, odświeżony wygląd oraz oferuje nowe funkcje. Oczywiście zachowano wiele możliwości, takich jak przeglądanie sklepu, otrzymywanie kodów Steam Guard, czy potwierdzanie wymian. Jedną z nowych funkcjonalności jest możliwość skanowania kodu QR w celu zalogowania się na komputerze. Umożliwi to dostęp do konta bez konieczności podawania loginu i hasła. Dodano również "inteligentniejsze" powiadomienia, konfigurowalne zakładki oraz nowy widok biblioteki, który umożliwia zdalne pobieranie gier na komputer.

Valve zdecydowało się na przeprojektowanie swojej mobilnej aplikacji Steam. Oprócz zmiany wyglądu, nowa wersja wprowadza ciekawe funkcje. Jedną z nich jest możliwość skanowania kodu QR w celu zalogowania się na komputerze.

Nowa aplikacja Steam dostępna jest już zarówno w App Store, jak i Google Play. Co więcej można ją pobrać w formie osobnego pliku APK. Valve wspomniało również, że pracuje nad aktualizacją mobilnej aplikacji Steam Chat, która usunie błędy. Firma ma także w planach wprowadzenie logowania za pomocą kodu QR na urządzeniach Steam Deck i dodanie nowych typów powiadomień oraz listy autoryzowanych urządzeń do klienta Steam oraz przeglądarki.

Nowa wersja mobilnej aplikacji Steam umożliwia znaczne zwiększenie bezpieczeństwa konta, ponieważ użytkownicy mają dostęp do dwuetapowej weryfikacji, logowania kodem QR, potwierdzania logowania oraz listy autoryzowanych urządzeń. To powinno skutecznie zmniejszyć ilość włamań na konta.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Valve wprowadziło przeprojektowaną wersję mobilnej aplikacji Steam

 0