Vivaldi 4.0 to więcej niż przeglądarka. Teraz to też klient poczty email, czytnik RSS i wiele więcej

Vivaldi 4.0 to więcej niż przeglądarka. Teraz to też klient poczty email, czytnik RSS i wiele więcej

Chrome bez wątpienia zdominował rynek przeglądarek, ale na rynku dostępnych jest wiele atrakcyjnych alternatyw, z których często korzysta się wygodniej i bezpieczniej (nie zawsze co prawda jednocześnie). Jedną z takich propozycji jest przeglądarka Vivaldi, która z nadejściem najnowszej wersji 4.0 otrzymała kilka interesujących nowych funkcji, w tym wbudowanego klienta poczty e-mail, czytnik kanałów RSS i kalendarz. Programiści odpowiedzialni za Vivaldi obiecywali wbudowanego klienta poczty od bardzo dawna i w końcu społeczność się doczekała, otrzymując bardziej prywatną opcję, niż te, które oferują giganci z branży.

Vivaldi 4.0 to prawdziwy kombajn, który może zastąpić wiele pakietów innych firm. Przeglądarka posiada wbudowanego klienta poczty, kalendarz, czytnik kanałów RSS a nawet tłumacza stron internetowych.

Vivaldi zadziała z niemal każdą skrzynkę pocztową, jak również ma wbudowaną obsługę Gmaila. Aplikacja umożliwia również przeglądanie zachowanych wiadomości w trybie offline. Czytnik kanałów RSS zawiera większość funkcji dostępnych w podobnych narzędziach, jednak nie można importować ani eksportować list kanałów. Oprócz pokazywania najnowszych wiadomości ze stron internetowych i podcastów, czytnik poinformuje o nowych filmach na ulubionych kanałach YouTube. Przeglądarka podświetla wszystkie znalezione kanały podczas surfowania w internecie, aby ułatwić ich odkrywanie i subskrybowanie.

Vivaldi 4.0 oferuje również wbudowany translator, który może tłumaczyć całe strony internetowe na 50 różnych języków, a wkrótce pojawi się obsługa 109 języków. Istnieje również kalendarz, który podobnie jak klient poczty e-mail łączy się z innymi usługami kalendarza i działa w trybie offline.  Dyrektor generalny firmy Jon von Tetzchner twierdzi, że przeglądarka nie działa powolnie, mimo że jest to teraz prawdziwy kombajn. "Nowoczesny komputer poradzi sobie ze wszystkim, co na niego rzucisz. Na przykład mam 600000 e-maili na moim komputerze. Zapewniam się, że działa z liczbą 600000 e-maili – jestem pewien, że zadziała dla większości osób, które zazwyczaj mają nieco mniej!"

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Vivaldi 4.0 to więcej niż przeglądarka. Teraz to też klient poczty email, czytnik RSS i wiele więcej

 0