Vivo NEX Dual Display Edition - flagowiec z OLED-em z przodu i z tyłu

Vivo NEX Dual Display Edition - flagowiec z OLED-em z przodu i z tyłu

Po pierwszych przeciekach nie przyszło nam zbyt długo czekać na oficjalną zapowiedź nowego flagowego smartfon od Vivo. Ten nazywa się NEX Dual Display Edition i sama nazwa wyjaśnia, z czym mamy do czynienia z w tym przypadku, ponieważ głównym wyróżnikiem tego telefonu jest zastosowanie dwóch wyświetlaczy - jednego standardowo na froncie i drugiego pomocniczego, a zarazem nieco mniejszego, na tylnym panelu. Nowa słuchawka Vivo to jednak high-end pełną gębą i prócz nowoczesnego bezramkowego designu otrzymujemy tu topową specyfikację czy potrójny aparat tylny. To wszystko zaś dostępne jest w relatywnie niewygórowanej, jak na ten segment cenie, do której przyzwyczaiło nas już chińskie przedsiębiorstwo. Sprzęt zapowiedziany został jak na razie tylko w Chinach, ale współcześnie nie stanowi to większego problemu i zainteresowani będą mogli zdecydować się na import.

Nowa słuchawka Vivo to jednak high-end pełną gębą i prócz dwóch ekranów czy nowoczesnego bezramkowego designu, otrzymujemy tu topową specyfikację oraz potrójny aparat tylny.

Vivo NEX Dual Display Edition - flagowiec z OLED-em z przodu i z tyłu

Główny wyświetlacz to 6,39-calowy panel Super AMOLED o rozdzielczości 2340 x 1080 pikseli (proporcje 19,5:9), który otoczony jest bardzo cienkimi ramkami (co wynika z faktu, że producent całkowicie zrezygnował z przedniej kamerki, zbędnej w obliczu drugiego ekranu), dzięki czemu stanowi on aż 91,63% frontu urządzenia. Tylny wyświetlacz to również Super AMOLED, choć o wyraźnie mniejszej przekątnej (5,49 cala) i tradycyjnych proporcjach 16:9 - jego rozdzielczość to 1920 x 1080 pikseli. Pod maską znajdziemy zaś procesor Snapdragon 845, któremu towarzyszy aż 10 GB pamięci RAM i 128 GB na dane. Nie powinniśmy narzekać też na jakość zdjęć, ponieważ z tyłu znajdziemy potrójny aparat, składający się z 12 MP jednostki głównej (f/1.79) z optyczną stabilizacją obrazu, 2 MP sensora pomocniczego (f/1.8), który zapewne służy do wykrywania głębi ostrości oraz jednostki typu Time of Flight (ToF) do mierzenia odległości i zaawansowanego skanowania twarzy. Opcja ta zadziała jednak tylko wtedy, gdy będziemy patrzeć na plecki urządzenia, ale nie ma powodów do narzekania, ponieważ z przodu znajdziemy czytnik linii papilarnych umieszczony pod wyświetlaczem.

Vivo NEX Dual Display Edition - flagowiec z OLED-em z przodu i z tyłu

Vivo chwali się także możliwościami software’owymi swoich aparatów, które korzystają ze sztucznej inteligencji do rozpoznawania scen, a znajdziemy tu także opcje upiększania sylwetki i twarzy. Telefon otrzymał akumulator o pojemności 3500 mAh z opcją szybkiego ładowania (10V/2.25A), a całość obsługiwana jest przez system operacyjny Android 9.0 Pie z nakładką Funtouch OS 4.5. NEX Dual Display Edition jest już dostępny w przedsprzedaży w cenie 4998 CNY (ok. 720 USD), a regularna sprzedaż wystartuje w Chinach 29 grudnia. Oczywiście nie jest to pierwszy smartfon, który w podobny sposób wykorzystuje dwa ekrany i wystarczy przypomnieć model ZTE Nubia X sprzed kilku tygodni (starsze Yotaphone’y korzystały z technologii e-ink), ale wydaje się, że Vivo najlepiej realizuje ten pomysł (choćby za sprawą postawienia na dwa panele OLED) i jego nowy flagowiec pochwalić może się również najmocniejszą specyfikacją.

Vivo NEX Dual Display Edition - flagowiec z OLED-em z przodu i z tyłu

Pokaż / Dodaj komentarze do: Vivo NEX Dual Display Edition - flagowiec z OLED-em z przodu i z tyłu

 0