Vivo wprowadzi składany smartfon. Urządzenie pojawiło się na liście kompatybilności Google Play

Vivo wprowadzi składany smartfon. Urządzenie pojawiło się na liście kompatybilności Google Play

W najbliższym czasie możemy spodziewać się premiery nowego składaka od Vivo. Smartfon został już dostrzeżony na liście obsługiwanych urządzeń Google Play. Nowy sprzęt w ofercie marki będzie nosił nazwę Vivo X Fold Plus i otrzyma numer modelu V2229A. Smartfon zauważono już nawet w programie Geekbench, dzięki czemu wiemy, że wyposażono go w Snapdragona 8+ Gen 1 oraz 12 GB pamięci operacyjnej. Urządzenie będzie najpewniej dostępne w kilku wariantach o różnej ilości pamięci RAM.

Rynek składanych smartfonów rozwija się coraz prężniej. Urządzenia z możliwością zgięcia ekranu stały się na tyle popularne, że to rozwiązanie trafiło także w ostatnim czasie do laptopów. Za lidera tego specyficznego segmentu rynku uważa się Samsunga. Koreańczycy wypuścili niedawno najnowsze smartfony Galaxy Fold 4 i Galaxy Flip 4. Wygląda jednak na to, że składaki Samsunga będą miały kolejnego rywala. Według nowych doniesień, marka Vivo planuje ogłosić swój kolejny składany telefon. Urządzenie zostało nawet już umieszczone na liście kompatybilności Google Play, co wskazuje na bliską premierę. Dzięki wspomnianej liście poznaliśmy także finalną nazwę składaka - Vivo X Fold Plus. Warto jeszcze wspomnieć, że numer modelu to V2229A.

Umieszczenie nowego składaka Vivo X Fold Plus na liście kompatybilności Google Play może wskazywać na zbliżają się premierę urządzenia. Smartfon ma być napędzany przez Snapdragona 8+ Gen 1.

Vivo X Fold

Co ciekawe smartfon został zauważony w Geekbench, dzięki czemu poznaliśmy jego specyfikację. Testowany model bazował na flagowym procesorze od Qualcomma, czyli Snapdragonie 8+ Gen 1. Na pokładzie umieszczono 12 GB pamięci RAM, chociaż niewykluczone, że firma zdecyduje się na wprowadzenie również innych wersji pojemnościowych. Na Vivo X Fold Plus fabrycznie instalowany jest system Android 12. Jeśli wierzyć plotkom, urządzenie będzie zasilane przez ogniwo o pojemności 4700 mAh z obsługą przewodowego ładowania 80 W i bezprzewodowego o mocy 50 W.

Treści mają być wyświetlane na zewnętrznym 6,53-calowym ekranie FHD+ wykonanym w technologii AMOLED i na wewnętrznym o przekątnej 8,03 cala. Oba panele obsługują częstotliwość odświeżania 120 Hz. Jeśli chodzi o możliwości fotograficzne, to tutaj przecieki mówią o 4 aparatach z tyłu. Główna jednostka ma mieć 50 MP, na pleckach odnajdziemy również ultraszeroki moduł 48 MP, peryskopowy aparat 8 MP oraz jednostkę portretową 12 MP z 2-krotnym zoomem. Z przodu ma z kolei znaleźć się aparat do selfie 16 MP. Nie wiemy niestety nic na temat premiery, ani dostępności Vivo X Fold. Mamy jednak nadzieję, że urządzenie pojawi się także na innych rynkach niż chiński.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Vivo wprowadzi składany smartfon. Urządzenie pojawiło się na liście kompatybilności Google Play

 0