Vivo X100 Ultra coraz bliżej. Smartfon ma dostać mocny aparat fotograficzny

Vivo X100 Ultra coraz bliżej. Smartfon ma dostać mocny aparat fotograficzny

Vivo zaprezentuje w maju nowe flagowe smartfony X100 Ultra oraz X100s. Na oficjalnym chińskim profilu marki w serwisie społecznościowym Weibo udostępniono oficjalne materiały urządzeń, dzięki czemu wiemy, czego mniej więcej należy się po nich spodziewać.

Według materiałów promocyjnych Vivo X100 Ultra nawiązuje do znanego z uniwersum Marvela superbohatera Thanosa (taka zresztą była nazwa kodowa tego modelu). Smartfon ma wyróżniać aparat fotograficzny w tym przypadku 200 Mpix obiektyw Zeiss APO wspierany przez czujnik Samsung HP9, a także 50-megapikselowy aparat główny Sony LYT-900 ze stabilizacją gimbala na poziomie CIPA 4.5. Według doniesień w zestawie znajduje się 50 Mpix czujnik ultraszerokokątny.

Vivo X100 Ultra ma zaimponować użytkownikom możliwościami aparatu fotograficznego bazującego na sztucznej inteligencji.

Vivo X100 Ultra coraz bliżej. Smartfon ma dostać mocny aparat fotograficzny
 

Obiektywy te otrzymają, jak twierdzi producent zaawansowaną stabilizację obrazu i funkcje oparte na sztucznej inteligencji. Nie zabraknie też trybu Super Macro. Vivo chce w kwestii aparatów fotograficznych konkurować z Samsungiem oraz Apple, a nawet przebić dokonania tej dwójki, aczkolwiek czy będzie w stanie wykażą dopiero testy aparatu w Vivo X100 Ultra.

Wiadomo przecież, że producenci lubią się przechwalać. Pełna specyfikacja najwydajniejszego przedstawiciela serii pozostaje nieznana, chociaż źródła wskazują, iż zostanie on wyposażony w SoC Snapdragon 8 Gen 3, jak również wyświetlacz OLED z dobrymi parametrami.

W drodze jest także Vivo X100s, który to z kolei otrzyma procesor MediaTek Dimensity 9300+. Linia Vivo X100 zadebiutuje w tym miesiącu, dokładna data będzie doprecyzowana.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Vivo X100 Ultra coraz bliżej. Smartfon ma dostać mocny aparat fotograficzny

 0