W Steam Deck można wymieniać dysk SSD. Valve tego nie zaleca, bo za grosze można mieć wersję 512 GB

W Steam Deck można wymieniać dysk SSD. Valve tego nie zaleca, bo za grosze można mieć wersję 512 GB

Jednym z najważniejszych pytań związanych z prezentacją Steam Deck przez Valve, była kwestia ewentualnej wymiany wbudowanego dysku SSD. Okazuje się, że jest to możliwe, jednak Valve nie zaleca takiego działania.

Gabe Newell odpowiedział na kilka e-maili od członków społeczności Reddit Steam, którzy pytali o dysk SSD w Steam Decks. W szczególności istotne było, czy ma sens kupowanie najdroższego wariantu, który ma 512 GB, czy raczej lepiej kupić tańszy model i samodzielnie podmienić dysk SSD. CEO Valve potwierdził, że konsola korzysta ze slotu M.2 NVMe 2230, na który faktycznie są dostępne dyski, jednak nie należą one do najpopularniejszych. Gdy sam Newell ujawnił taką informację, nie było sensu jej dłużej ukrywać i zaktualizowano stronę produktu, dopisując możliwość wymiany dysku SSD.

Valve ujawniło, że dysk SSD w Steam Deck można wymieniać, jednak nie jest to zalecane. Patrząc jednak na możliwość znacznie tańszej aktualizacji urządzenia do wersji 512 GB, a nawet 1 TB, użytkownicy będą sami modyfikować sprzęt.

Valve jednak podkreśla, że dysk nie powinien być wymieniany przez samych użytkowników. M.2 2230 to najmniejszy dysk SSD dostępny obecnie na rynku. Zwykle nie jest sprzedawany osobno, ponieważ większość urządzeń jest już przystosowana do większych dysków SSD, stąd duża liczba takich urządzeń sprzedawanych w serwisach aukcyjnych, które pochodzą z demontażu. Szybkie spojrzenie na naszą popularniejszą platformę sprzedażową ujawnia, że aktualizację Steam Deck do 512 GB można wykonać za mniej niż 200 zł.

 Plotki okazały się prawdziwe. Valve zapowiedziało własną konsolę Steam Deck

W teorii można zaktualizować Steam Deck 64 GB do 512 GB, a nawet 1 TB za dużo mniej, niż życzy sobie Valve, choć należy pamiętać, że wyższe warianty są oferowane z ekranem przeciwodblaskowym i etui ochronnym. Spodziewać się można, że jeśli urządzenie odniesie sukces, to szybko pojawią się również serwisy, które będą oferować wymianę dysku za stosunkowo niewielkie pieniądze, w porównaniu z oficjalnym cennikiem. Podstawowy Steam Deck 64 GB wyceniony został na 399 USD, a model o pojemności 512 GB oficjalnie kosztuje 649 USD. Łatwo policzyć, że dużo bardziej opłaca się wersja 64 GB i osobno dysk 512 GB.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: W Steam Deck można wymieniać dysk SSD. Valve tego nie zaleca, bo za grosze można mieć wersję 512 GB

 0