W tym roku będzie aż 5 iPhone'ów? Wśród nowości potrójny aparat i USB-C

W tym roku będzie aż 5 iPhone'ów? Wśród nowości potrójny aparat i USB-C

Według japońskiego bloga Macotakara, Apple w tym roku zaprezentuje nie jeden, nie trzy, ale aż 5 nowych modeli iPhone'ów. Według przecieków,  nowości będą posiadać takie cechy jak: podwójny i potrójny aparat, wyświetlacz OLED oraz gniazdo USB Typ-C. Macotakara już wcześniej ujawniała informacje, które znalazły potwierdzenie w rzeczywistości, jak choćby te dotyczące iPhone 7 i 8 oraz część specyfikacji iPhone X. W związku z tym można uznać, że w raporcie tym znajdują się dość wiarygodne informacje, choć oczywiście należy podchodzić do niego ostrożnie, bo póki co nie ma żadnych możliwości weryfikacji. Według opublikowanych informacji, trzy nowe modele będą unowocześnieniem istniejących już na rynku modeli iPhone XS/XR z wyświetlaczami OLED od 6,1 do 6,5 cala. Co więcej model z 6,1 calowym wyświetlaczem będzie o 0,15 mm grubszy od iPhone'a XS, jednak tylni aparat zredukowano o 0,5 mm, więc całkowita grubość wzrośnie o około 0,1 mm. Model z ekranem 6,5 cala ma być o 0,4 mm grubszy niż iPhone XS Max, jednak kamerę z tyłu zredukowano o około 0,25 mm, więc całość będzie grubsza o około 0,2 mm.

Potrójny aparat, większe wyświetlacze OLED, lepsza bateria i ładowanie w nowych iPhone'ach i to wszystko rozbite na aż... 5 modeli.

Plotki mówią również, że Apple znacząco zwiększy żywotność baterii w iPhone'ach. Jednakże póki co ciężko określić jaka będzie pojemność zastosowanych baterii, bo mogą one zmienić swój kształt. Ponadto większy sensor dla potrójnego aparatu oznacza grubsze urządzenie, co daje w konsekwencji więcej miejsca na baterię. Apple będzie posiadać w swojej ofercie dwa specjalne modele z wyświetlaczami OLED 6,1 i 6,5 cala, podobnie jak w wersjach zwykłych, a ekskluzywnym dodatkiem ma być właśnie potrójny aparat, z ulepszonym głównym sensorem, który dzięki większemu fizycznemu rozmiarowi, będzie oferować znaczną poprawę jakości rejestrowanych obrazów w warunkach słabego oświetlenia. Pozostałe dwa aparaty to szeroki kąt oraz telefoto. Według pogłosek aparaty mają obsługiwać ToF, czyli Time of Flight, co ma zwiększyć zastosowanie w urządzeń w rozszerzonej rzeczywistości oraz zaoferuje lepszy efekt głębi ostrości.

Według informacji przekazanych przez Guo Minghao, blog Macotakara i przecieki od dostawców, modele iPhone'ów na rok 2019 mają korzystać z procesorów A13 Bionic, większej baterii, większych wyświetlaczy, oferować szybkie ładowanie oraz dwukierunkowe ładowanie bezprzewodowe. Apple ma również zaoferować tryb podwodny, co oznacza, że ekran dotykowy może być w pełni funkcjonalny nawet w zanurzeniu. Żywotność baterii ma być zwiększona nawet o 20 - 25 procent. Ostatnia z informacji mówi natomiast o porzuceniu przez Apple kontrowersyjnej ładowarki 5 W, która nie ukrywajmy niezbyt pasowała do tak wysoko wycenianych urządzeń. Zamiast tego w zestawach ma znaleźć się nowa, szybka ładowarka 18 W USB-C.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: W tym roku będzie aż 5 iPhone'ów? Wśród nowości potrójny aparat i USB-C

 0