Warcraft 3 otrzymał nową aktualizację

Warcraft 3 otrzymał nową aktualizację

Blizzard kolejny raz postanowił przypomnieć wszystkim o istnieniu jednej z bardziej kultowych produkcji ze swojego katalogu. 

Deweloper raczej zadziwił zdecydowaną większość fanów wirtualnej rozrywki, gdyż opublikował następną aktualizację do 16-letniej gry. Na razie jest ona dostępna do pobrania wyłącznie na serwerach testowych, ale oczywiście w przyszłości trafi do normalnej wersji. Jeden z programistów, Peter Stilwell, zaprosił wszystkich ochotników do sprawdzenia nowości w zaimplementowanym patchu. Z ważniejszych rzeczy z pewnością warto wymienić m.in. obsługę panoramicznego obrazu, zmianę balansu sterowanej postaci czy usprawnienie kilku map. Oprócz tego pojawiło się parę trybów eksperymentalnych, np. wspierających niestandardową rozgrywkę dedykowaną 24 osobom. Więcej informacji o łatce uzyskamy na oficjalnym forum.  

Wypuszczając nową łatkę do trzeciego Warcrafta Blizzard chce udowodnić, że dba o starsze tytuły albo dać sygnał, że szykuje się coś dużego, związanego z ową marką

Tak jak wspominałem krok Blizzarda wydaje się być nieco dziwny, bo kto chce wspierać legendarne, ale jednak starsze już tytuły. Warto zaznaczyć, iż nie jest to pierwsza tego typu akcja, bowiem firma w ubiegłym roku dodała opcję PTR, a jeszcze wcześniej, bo w 2016 roku, umieściła oficjalnego patcha po blisko pół dekadzie od premiery. Jest jasne, że twórcy zapraszając fanów do swych klasyków wciąż chcą je w jakimś stopniu rozwijać. Przy okazji pojawiły się spekulacje, jakoby wydarzenie miało związek z ewentualną zapowiedzią odświeżonej wersji Warcrafta 3, o której nieco szerzej pisaliśmy w tej wiadomości. Deweloper zdecydował się nawet zaprosić weteranów tejże części do siebie do Stanów, ale nie posiadamy informacji w jakiej sprawie - możliwe, że chodzi o tajemniczy event. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Warcraft 3 otrzymał nową aktualizację

 0