Warcraft: Orcs & Humans i Warcraft II Battle.net Edition dostępne na GOG

Warcraft: Orcs & Humans i Warcraft II Battle.net Edition dostępne na GOG

Oferta sklepu GOG poszerzyła się o kolejne retro gry, tym razem są to kultowe Warcraft: Orcs and Humans i Warcraft 2 Battle.net Edition wraz z dodatkiem Beyond the Dark Portal. Nasza rodzima platforma potwierdziła, że obie produkcje tradycyjnie pozbawiono jakichkolwiek zabezpieczeń DRM. Kupimy je za odpowiednio 5,29 euro (19,99 zł) oraz 8,89 euro (34,99 zł). W dystrybucji jest również dostępny specjalny pakiet Warcraft Bundle, który zawiera wspomniane tytuły i kosztuje 51,99 zł. W ramach zakupu otrzymujemy dostęp nie tylko do pełnoprawnych oryginalnych wersji wydanych przed laty, ale także wydania z poprawionymi animacjami, wyższymi rozdzielczościami czy wieloma innymi ważnymi poprawkami gwarantującymi pełną kompatybilność ze współczesnymi systemami operacyjnymi, jak Windows 10. 

W ofercie GOG pojawiły się ulepszone wydania Warcraft: Orcs and Humans i Warcraft 2.

Wyboru, którą wersję odpalić, dokonamy w dostępnym launcherze. Należy podkreślić, że Warcraft: Orcs & Humans posiada tryb wieloosobowy dostępny w sieci lokalnej, z kolei multiplayer Warcraft 2 dobiera nam graczy poprzez Battle.net. Z pewnością obecność tak legendarnych gier, których pierwsza część debiutowała w 1994, to spora gratka nie tylko dla retromaniaków, ale również większości fanów strategii. GOG kontynuuje niejako przywracanie wspomnień graczy, ponieważ niedawno w sklepie pojawiło się zarówno ulepszone, jak i odświeżone wydanie pierwszego Diablo. Kupimy je tutaj za 8,89 euro. Co ciekawe, w przyszłości w ramach nawiązanej współpracy z Blizzardem do sklepu mogą trafić też inne starsze tytuły popularnego wydawcy.

GOG to bez wątpienia platforma, która wyrosła na sprzedaży starych i uznanych gier, ale niestety zgodnie z najnowszym raportem finansowym ubiegły rok nie był dla polskiego sklepu szczególnie udany. Z dokumentu wynika, że przedsiębiorstwo wygenerowało na czysto zyski na poziomie 30 tysięcy złotych, co niejako tłumaczy duże zwolnienia, jakie dotknęły pracowników firmy w ostatnim czasie. We wcześniejszych latach te sumy były oczywiście o niebo lepsze. CD Projekt potwierdził tym samym przypuszczenia o kiepskiej kondycji sklepu, miejmy jednak nadzieję, że w przyszłości uda się z nimi skutecznie uporać.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Warcraft: Orcs & Humans i Warcraft II Battle.net Edition dostępne na GOG

 0