Wartość Microsoftu przekroczyła już 2 biliony dolarów. To dopiero druga firma z taką wyceną

Wartość Microsoftu przekroczyła już 2 biliony dolarów. To dopiero druga firma z taką wyceną

W 2019 roku Microsoft stał się trzecią firmą, która osiągnęła kapitalizację rynkową 1 biliona dolarów. Teraz, dwa lata później, gigant z Redmond może pochwalić się nowym kamieniem milowym, gdyż właśnie stał się drugą firmą o wartości 2 bilionów dolarów. Nie da się ukryć, że jest to niezwykle imponujące osiągnięcie, choć ponownie firma stojąca za Windowsem ściga Apple, które pochwalić mogło się takim wynikiem przed rokiem. Niemniej jednak przyszłość Microsoftu rysuje się w różowych barwach, gdyż na horyzoncie widać już nowy Windows, usługi w chmurze jeszcze nigdy nie cieszyły się takim zainteresowaniem, a konsole Xbox sprzedają się wyśmienicie, do tego stopnia, że producent nie wyrabia z podażą.

Gigant z Redmond może pochwalić się nowym kamieniem milowym, gdyż właśnie stał się drugą firmą o wartości 2 bilionów dolarów.

Wartość Microsoftu przekroczyła już 2 biliony dolarów. To dopiero druga firma z taką wyceną

Przypominamy, że Microsoft osiągnął kapitalizację rynkową na poziomie 1 biliona dolarów w drugim kwartale (konkretnie w kwietniu) 2019 r., tuż za Apple i Amazonem. W sierpniu 2020 r. Apple osiągnęło kapitalizację rynkową w wysokości 2 bilionów dolarów, a Microsoft po raz kolejny gonił rywala i również przekroczył tę granicę. Jak donosi GeekWire, akcje Microsoftu wzrosły o 20 procent w ciągu ostatniego roku, podnosząc całkowitą wartość firmy do 2 bilionów dolarów. Głównym powodem tego wzrostu jest silna pozycja Microsoftu w chmurze, centrach danych i przedsiębiorstwach, a także ciągłe sukcesy w usługach takich jak Office 365. We wszystkich tych obszarach nastąpił ogromny wzrost liczby użytkowników w 2020 r., ponieważ świat przestawił się na pracę zdalną z powodu globalnej pandemii.

Oczywiście czasy pandemii to również ogromne wzrosty zainteresowania gamingiem, a więc i konsolami, ale również PC, gdzie gigant z Redmond ma bardzo mocą pozycję. Co więcej, wiele osób zmuszonych było do zakupu nowych komputerów, co z kolei często wiązało się też z koniecznością wykupienia licencji na Windowsa. Microsoft na dziś zaplanował zaś konferencję zatytułowaną What’s next for Windows, na której zaprezentuje kolejną generację swojego systemu operacyjnego, czyli Windows 11, więc firma może spodziewać się reakcji giełdy na to wydarzenie. Trzeba przyznać, że to niezwykle ważny tydzień dla Microsoftu, z osiągnięciem nowych kamieni milowych, rozszerzeniem xCloud i wielkim odsłonięciem Windows 11.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wartość Microsoftu przekroczyła już 2 biliony dolarów. To dopiero druga firma z taką wyceną

 0