Wasabi Mango zapowiedziało monitor z 4K i odświeżaniem 120 Hz

Wasabi Mango zapowiedziało monitor z 4K i odświeżaniem 120 Hz

Monitory 4K dostępne są na rynku od kilku dobrych lat, ale ich częstotliwość odświeżania wciąż ograniczona jest do 60 Hz, co wynika bezpośrednio ze specyfikacji interfejsów HDMI 2.0 i DisplayPort 1.2.

Z tego też powodu wielu graczy wciąż preferowało wyświetlacze 1440p, które nie tylko w mniejszym stopniu obciążały karty graficzne, ale i były w stanie zapewnić wyższą częstotliwość odświeżania (nawet 144 Hz lub 165 Hz). Do niedawna jednak nie stanowiło to większego problemu, ponieważ i tak mało kto mógł sobie pozwolić na sprzęt, który udźwignie 4K w większej ilości kl./s niż 60, ale obecne high-endowe karty potrafią wycisnąć z takich tytułów, jak Overwatch, zdecydowanie więcej. Tu z pomocą przychodzi interfejs DisplayPort 1.4, który dzięki kompresji DSC zapewnia podwójną przepustowość DisplayPort 1.2, wspierając 4K przy 120 Hz. Właśnie doczekaliśmy się zapowiedzi nowego monitora wyposażonego w to złącze, czyli UHD430 REAL4K Slim Gaming Monitor od koreańskiej firmy Wasabi Mango.  

Jest to o tyle ciekawy produkt, że zwiastować może nadejście podobnych modeli (4K przy wysokim odświeżaniu) od innych, bardziej renomowanych producentów

Ten oferuje 43-calowy wyświetlacz AH-IPS o rozdzielczości 4K (3840 x 2160 pikseli). Możemy także liczyć na 10-bitowy panel i czas reakcji plamki na poziomie 5 ms (GtG), ale przy maksymalnej jasności na poziomie 400 nitów możemy zapomnieć o realnym wsparciu dla technologii HDR (do tego wymagane jest ok. 1000 nitów). Poza tym, matryca IPS powinna zapewnić szerokie kąty widzenia (178°), a jeśli chodzi o dostępne porty, to otrzymujemy dwa DisplayPort 1.4  i trzy HDMI 2.0. Biorąc zaś pod uwagę rozmiar monitora, powinien on idealnie nadawać się zarówno do PC, jak i konsol. Nie poznaliśmy jeszcze ceny tego urządzenia, ani jego daty premiery (ta powinna nastąpić wkrótce), ale raczej nie ma co liczyć na jego debiut na zachodnich rynkach. Niemniej jednak, jest to o tyle ciekawy produkt, że zwiastować może nadejście podobnych modeli (4K przy wysokim odświeżaniu) od innych, bardziej renomowanych producentów. Warto przypomnieć, że na początku roku Asus zapowiedział monitor 4K z odświeżaniem 144 Hz i wsparciem ze strony technologii G-Sync i HDR i choć trafił on już na kilku rynkach do przedsprzedaży, to wciąż czekamy na jego rynkową premierę. Można mieć więc nadzieję, że ta nastąpi wkrótce.    

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wasabi Mango zapowiedziało monitor z 4K i odświeżaniem 120 Hz

 0