WB Games jednak nie na sprzedaż? WarnerMedia zaprzecza plotkom

WB Games jednak nie na sprzedaż? WarnerMedia zaprzecza plotkom

Od kilku miesięcy media spekulują o ewentualnym przejęciu działu gier należącego do Warner Bros, a na liście potencjalnych chętnych znajdowało się wiele firm m.in. Electronic Arts, Take-Two Interactive, Activision Blizzard i Microsoft. Kwota transakcji miała wynieść od 2 do 4 miliardów dolarów. Jednak okazuje się, że do sprzedaży WB Games zapewne nie dojdzie, o czym świadczy list do pracowników napisany przez prezesa WarnerMedia, Jasona Kilara. Znalazła się w nim informacja, że ten segment działalności pozostanie częścią obecnego właściciela. Raport Deadline wskazuje na przeprowadzoną wewnątrz struktur WarnerMedia zmianę kluczowego personelu, a także sposobu funkcjonowania korporacji. Oczywiście nie ma żadnej pewności czy faktycznie nie rozważano pozbycia się działu odpowiadającego za gry, lecz finalnie zmieniono zdanie i postanowiono dać mu jeszcze jedną szansę. Możliwe, że oferty kupna nie były zbyt zachęcające do zawarcia umowy, aczkolwiek tego to już pewnie się nie dowiemy.

W liście skierowanym do pracowników prezes WarnerMedia zaznaczył, że dział odpowiadający za gry pozostanie w strukturach firmy.

Ponadto nie ma gwarancji, że w przyszłości WB Games nie trafi pod młotek. W ciągu ostatniej dekady WB Games stale budowało swoją pozycję w branży, publikując uznane tytuły, takie jak trylogia Batman Arkham, Middle-earth: Shadow of Mordor, ostatnie odsłony z serii Mortal Kombat oraz licencjonowane gry ze świata Lego. Zgromadzono też imponującą stajnię studiów deweloperskich, w tym Avalanche Software, Monolith Studios, Rocksteady Studios, NetherRealm Studios, TT Games i WB Games Montreal. O WBI było ostatnio dość cicho, ale podobno trwają prace nad niektórymi dużymi tytułami. Aktualnie twórcy Batman: Arkham ze studia Rocksteady pracują nad nowym projektem Suicide Squad nastawionym na sieciową kooperację, aczkolwiek na szczegóły musimy poczekać do 22 sierpnia, czyli startu wirtualnego wydarzenia DC FanDome, na którym gra-usługa zostanie zaprezentowana. Nie wiemy co stanie się z nową przygodą Batmana, która miała być oficjalnie zapowiedziana niebawem. Jeśli domysły są prawdziwe, to grę ujawni WB Montreal odpowiadające za pobocznego Batman: Arkham Origins.

Warto przypomnieć, że Batman: Arkham okazał się dla WB Games niebywałym sukcesem. Po latach ujawniono, iż Batman: Arkham City sprzedał się na poziomie 12,5 mln egzemplarzy, generując zarobek w wysokości ponad 600 milionów dolarów. Mimo iż nie są to dane oficjalne podchodzące od wydawcy czy deweloperów to raczej należy uznać je za wiarygodne, gdyż ich źródłem jest były globalny menedżer marketingu, który wówczas pracował dla wydawcy Batman: Arkham. Jeszcze wcześniejsze statystyki pochodzą z 2012 roku i zostały udostępnione przez serwis Gamespot, który wskazywał na sprzedaż na poziomie 6 mln egzemplarzy w ciągu pierwszych czterech miesięcy po premierze w październiku 2011 roku.

Pokaż / Dodaj komentarze do: WB Games jednak nie na sprzedaż? WarnerMedia zaprzecza plotkom

 0