Wciąż nie kupiłeś PlayStation 5? AMD już planuje chipy dla PlayStation 6

Wciąż nie kupiłeś PlayStation 5? AMD już planuje chipy dla PlayStation 6

AMD już myśli o kolejnej generacji konsol, choć obecnej wciąż brakuje w sklepach. Firma szuka osób do pracy nad SoC, które będzie napędzać PlayStation 6 i nowego Xbox'a.

PlayStation 5 jest już na rynku od półtora roku, jednak wielu graczy wciąć czeka na okazję, żeby kupić swój egzemplarz. Sklepy wciąż mają problemy z dostawami, co z kolei jest wywołana wciąż trwającymi niedoborami na rynku półprzewodników. Przed obecną generacją konsol wciąż jeszcze kilka lat życia, jednak AMD, które dostarcza kłady SoC do konsol PlayStation 5 (oczywiście do Xbox'ów również), opublikowało ogłoszenie o naborze do pracy na stanowisko inżyniera do spraw weryfikacji SoC. Stanowisko to zwykle polega na sprawdzaniu produktu w czasie projektowania, produkcji i przed wydaniem, aby mieć pewność, że do odbiorców trafi funkcjonalny i wolny od błędów układ. Osoba taka będzie pracować z zespołem odpowiedzialnym za powstanie nowego układu dla kolejnej generacji konsol PlayStation i Xbox w placówce AMD w Markham.

AMD już myśli o nowej generacji konsol. Spokojnie, Microsoft i Sony nie planują jeszcze wydawania nowego sprzętu. 

Wybrany kandydat będzie odpowiedzialny za ścisłą współpracę z projektantami  przy wielu działaniach weryfikacyjnych. Będą również musieli komunikować się z wewnętrznymi i zewnętrznymi zespołami programistów ds. weryfikacji projektu oraz komunikować się bezpośrednio z dostawcami narzędzi i posiadaczami krzemowych praw własności intelektualnej. Preferowana jest dobra znajomość języków programowania obiektowego, a także solidne zrozumienie logiki cyfrowej, obwodów i Verilog.

Choć nawet samo myślenie o konsolach nowej generacji może wydawać się zdecydowanie przedwczesne, należy mieć świadomość, że jest to długotrwały proces. AMD oczywiście nie rozpoczyna jeszcze żadnych prac, ale najprawdopodobniej szuka kierunku, w którym podążyć. Technologia zmienia się w bardzo szybkim tempie, konkurencja również nie śpi, więc nic dziwnego, że producent już teraz patrzy w przyszłość.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wciąż nie kupiłeś PlayStation 5? AMD już planuje chipy dla PlayStation 6

 0