WD wprowadza markę "Red Plus" dla dysków twardych innych niż SMR

WD wprowadza markę "Red Plus" dla dysków twardych innych niż SMR

Po kontrowersjach i licznych procesach dotyczących sprzedaży wolniejszych dysków SMR w ramach rodziny dysków WD Red, przezanczonych do systemów NAS, firma Western Digital ogłosiła, że ​​wypuszcza na rynek nową serię "Red Plus", w której znajdą się wyłącznie dyski CMR. Dyski te będą przeznaczone dla małych i średnich firm i użytkowników ZFS. W związku z tym linia Red WD zostanie teraz podzielona na trzy kategorie: "Red" dla modeli DMSMR, "Red Plus", czyli dyski oparte na CMR skierowane do małych i średnich firm oraz "Red Pro" do obsługi ekstremalnych obciążeń generowanych przez duże przedsiębiorstwa.

WD stara się wyjść z twarzą z niedawnego zamieszania. Taki podział dysków, powinien być wprowadzony od samego początku. Ciekawe tylko jak zostaną wycenione dyski WD Plus, bo może cena też będzie na plus.

Western Digital próbował przez ostatnie kilka miesięcy zatrzymać szkody wizerunkowe, po tym jak stwierdzono, że producent sprzedaje wolniejsze dyski oparte na SMR pod nazwą WD Red z przeznaczeniem do NAS. Firma początkowo udzielała wymiających odpowiedzi na kontrowersje, ale wkrótce potem, WD ugięło się i opracowało pełną listę napędów SMR sprzedawanych w całym portfolio och dysków twardych. To jednak za mało i za późno, bo  na początku tego miesiąca zaczęły się pojawiać pozwy sądowe, które oskarżają WD o cichą sprzedaż dysków o gorszych parametrach. Niemniej jednak firma zdecydowała się teraz rozszerzyć rodzinę WD Red, aby lepiej różnicować modele i pomóc użytkownikom wybrać odpowiedni dysk zgodnie z ich wymaganiami co do obciążenia.

 WD się ugięło i udostępnia listę gorszych dysków z technologią SMR

Istniejące dyski WD oparte na SMR będą nadal sprzedawane pod marką "Red" i według producenta będą one wybierane przez większość właścicieli NAS przeznaczonych do małego biura / biura domowego (SOHO). Nowa marka "Red Plus" będzie zawierać wyłącznie dyski oparte na CMR dla użytkowników z aplikacjami wymagającymi dużego obciążenia. Tymczasem flagowa seria "Red Pro" przeznaczona dla dużych firm z "najwyższą intensywnością użytkowania" pozostaje bez zmian. WD oficjalnie zaleca teraz dyski Red Pro lub Red Plus do ZFS i aplikacji wymagających dużego obciążenia, podczas gdy dyski DMSMR powinny wystarczyć użytkownikom chcącym archiwizować zawartość, utrzymywać domowe kopie zapasowe lub konfigurować udostępnianie plików w biurze.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: WD wprowadza markę "Red Plus" dla dysków twardych innych niż SMR

 0