Według CEO Huawei do końca roku wyśle do sklepów 200 milionów smartfonów

Według CEO Huawei do końca roku wyśle do sklepów 200 milionów smartfonów

Prezes Huawei przedstawił dość ambitne plany korporacji na dalszą część obecnego roku. Wynika z nich, że chcą oni wysłać do sklepów większą ilość produktów niż 12 miesięcy wcześniej.

W ostatnim czasie na rynku zapanowała spora stagnacja, czego idealnym przykładem są najświeższe statystyki Samsunga, który zbył znacznie mniej smartfonów niż początkowo zakładał. Podobny problem mają również inni producenci, a głównym czynnikiem odpowiadającym za ten stan rzeczy jest fakt zbyt małej różnicy pomiędzy starszymi i nowszymi wydaniami (warto wspomnieć tu o Galaxy S9). Mimo wszystko Huawei jako jeden z nielicznych optymistycznie patrzy w przyszłość. Prezes firmy, Yu Chengdong podaje, że jego firma planuje w bieżącym roku wysłać do sklepów łącznie 200 milionów egzemplarzy telefonów. Będzie to znaczący skok względem minionego 2017 roku, gdyż wówczas licząc serię Honor zdołano rozesłać 150 mln kopii.

Huawei ma dość ambitne plany i chce do końca roku rozesłać do sklepów 200 milionów egzemplarzy swoich smartfonów

Według CEO Huawei do końca roku wyśle do sklepów 200 milionów smartfonów

Należy przyznać, plany są niezwykle ambitne i zakładają przebicie ostatniego rezultatu na poziomie 30%. Wydaje się, że mimo średniej sytuacji w branży smartfonów popularna korporacja osiągnie wymarzony cel bowiem jak wskazuje wiele danych udało im się przegonić niedawnych hegemonów rynku, czyli Samsunga oraz Apple. W przypadku Chin władzę wspólnie dzierży z wypływającym na szerokie wody świata Xiaomi. Niemniej jednak dzięki zastosowaniu dobrego stosunku ceny do jakości samego urządzenia wygrywa na licznych polach bitwy. Również w naszym kraju marka stała się na przestrzeni ostatnich lat niezwykle popularna. Nieco gorzej sytuacja wygląda za to na terenie Stanów Zjedoczonych gdzie jedynymi słusznymi królami są Apple i Samsung.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Według CEO Huawei do końca roku wyśle do sklepów 200 milionów smartfonów

 0