Według holenderskich władz loot boxy są przykładem czystego hazardu

Według holenderskich władz loot boxy są przykładem czystego hazardu

Holenderskie władze postanowiły przestać biernie przyglądać się rosnącej popularności skrzynek z dodatkową zawartością i uporządkować ten kontrowersyjny dla wielu osób temat.

Tamtejszy Urząd ds. Hazardu zbadał 10 popularnych gier zawierających system loot boxów, stwierdzając, iż cztery z nich wpisują się w definicję hazardu. Chodzi o tytuły proponujące zarówno klasyczne skrzynki ze skinami, jak i te z przedmiotami, którymi możemy handlować wraz z innymi osobami na stronach internetowych. Jeśli więc połączymy realną wartość pieniężną oraz zupełną losowość zdobywanych rzeczy, to otrzymujemy idealny przykład hazardu. Choć przedstawiciele holenderskich władz nie wspomnieli, o jakie konkretnie produkcje chodzi, to wśród najczęściej wymienianych przewijają się takie perełki, jak FIFA 18, PUBG, Dota 2 i Rocket League. Firmy odpowiadające za powstanie tajemniczych gier mają osiem tygodni na zmianę swego systemu skrzynek, inaczej dostaną sporą grzywnę, a sprzedaż ich produktów może zostać całkowicie zakazana w Holandii.

Holenderskie władze miały dać producentom czterech gier osiem tygodni na uporządkowanie systemu skrzynek premium, w innym wypadku mogą spotkać się z surowymi konsekwencjami

Kwestia zawartości premium zaczęła być odmieniana przez wszystkie przypadki krótko po debiucie Battlefront 2, który zdołał wywołać istną burzę. Prawdę powiedziawszy, znalazł się on jednak w niewłaściwym czasie i miejscu, bo deweloperzy od lat ostrzą sobie pazurki na pieniądze fanów wirtualnej rozrywki, ale dopiero przypadek produkcji Electronic Arts spowodował rozlanie zgromadzonego kwasu, poruszając przy okazji wiele instytucji, organizacji rządowych, a nawet polityków. Oczywiście większość ludzi mających prawo korzystać z dodatkowej formy rozrywki musi być pełnoletnia i świadoma tego, co czyni, jednak ciężko odmówić ekspertom racji, iż loot boxy mają w sobie coś uzależniającego. A Wy jakie macie zdanie na ten temat? Faktycznie powinno się zakazać dystrybucji tego typu gier?

Pokaż / Dodaj komentarze do: Według holenderskich władz loot boxy są przykładem czystego hazardu

 0