Western Digital zapowiada WD_BLACK SN850 z interfejsem PCIe 4.0 - dysk kompatybilny z PS5

Western Digital zapowiada WD_BLACK SN850 z interfejsem PCIe 4.0 - dysk kompatybilny z PS5

Firma Western Digital zaprezentowała trzy nowe produkty w ramach gamingowej serii WD_BLACK. Wśród nich znalazły się pierwszy dysk NVMe SSD z interfejsem PCIe Gen4, w pełni bootowalna karta rozszerzeń Gen3 x8 oraz wyposażona w Thunderbolt 3 gamingowa stacja dokująca NVMe SSD. Każda z nowości, jak przystało na gamingowy sprzęt, oferuje także podświetlenie RGB. Zacznijmy od dysku WD_BLACK SN850 NVMe SSD, który wspiera PCIe 4.0, dzięki czemu zapewnia prędkości odczytu/zapisu sięgające 7000/5300 MB/s (model 1TB). Nośnik ten bazuje na kontrolerze WD_BLACK G2 i pamięciach SanDisk 3D TLC, a producent chwali się, że dysk zoptymalizowany jest z myślą o najbardziej wymagających grach i pozwoli na skrócenie czasu ładowania gier oraz przesyłania danych – dzięki zastosowaniu nowej, wydajniejszej niż w przypadku starszych modeli, technologii cache’owania. 

Western Digital zaprezentowała trzy nowe produkty w ramach gamingowej serii WD_BLACK, w tym pierwszy dysk SSD z interfejsem PCIe 4.0.

Western Digital zapowiada WD_BLACK SN850 z interfejsem PCIe 4.0 - dysk kompatybilny z PS5

Oprócz wysokiej wydajności, WD_BLACK SN850 NVMe SSD zapewnia również zwiększoną w porównaniu z poprzednikami głębokość kolejki, co zarówno w grach, jak i w innych aplikacjach, skutkuje sprawniejszym ładowaniem. Dla użytkowników poszukujących dodatkowych wrażeń estetycznych oraz zaawansowanej konfigurowalności, dostępny będzie też opcjonalny model z oświetleniem RGB oraz radiatorem, obniżającym temperaturę urządzenia. WD_BLACK SN850 NVMe SSD w wersji bez radiatora będzie dostępny w wariantach 500 GB, 1 TB oraz 2 TB. Ceny zaczynać się będą od $149,99. Warto dodać, że dysk jest także kompatybilny z PlayStation 5.

Western Digital zapowiada WD_BLACK SN850 z interfejsem PCIe 4.0 - dysk kompatybilny z PS5

Kolejna nowość to karta rozszerzeń WD_BLACK AN1500 NVMe SSD ADD-IN-CARD, która jest w pełni bootowalna i działająca w modelu „plug and play”. Western Digital zapewnia, że jest to jedna z najszybszych kart rozszerzeń PCIe Gen3 x8. Wyposażona została w dwa wbudowane SSD w konfiguracji RAID 0 oraz technologię PCIe Gen3 x8, dzięki czemu zapewnia prędkości odczytu sięgające 6500 MB/s oraz zapisu na poziomie 4100 MB/s (dla modeli 2 TB i 4 TB). Konfigurowalne oświetlenie RGB (tylko w Windows) pozwala na dopasowanie wyglądu karty do posiadanej już maszyny, zaś zintegrowany radiator obniża temperaturę i tym samym pozwala na utrzymanie najwyższej wydajności. Karta WD_BLACK AN1500 NVMe SSD ADD-IN-CARD dostępna jest w wersjach o pojemności 1 TB, 2 TB oraz 4 TB; ich ceny zaczynają się od $299,99.

Western Digital zapowiada WD_BLACK SN850 z interfejsem PCIe 4.0 - dysk kompatybilny z PS5

Ostatni z zaprezentowanych produktów to WD_BLACK D50 Game Dock NVMe SSD. Jest to kompaktowa, wydajna stacja dokująca SSD z radiatorem, która pozwoli na zmianę kompatybilnego z Thunderbolt 3 laptopa w prawdziwą maszynę do gier. To ciekawe rozwiązanie dla graczy chcących udoskonalić swoją konfigurację sprzętową – stacja zapewnia superszybkie transfery typowe dla technologii NVMe, więcej przestrzeni na gry oraz dodatkowe porty (wszystko to za pośrednictwem pojedynczego kabla Thunderbolt 3). 

Western Digital zapowiada WD_BLACK SN850 z interfejsem PCIe 4.0 - dysk kompatybilny z PS5

WD_BLACK D50 Game Dock NVMe SSD również oferuje konfigurowalne oświetlenie RGB (sterowane z poziomu WD_BLACK – tylko w Windows). WD_BLACK D50 Game Dock NVMe SSD jest dostępna w wersji o pojemności 1 TB, w cenie $499,99. Wariant bez dysku SSD - WD_BLACK D50 Game Dock – kosztuje $319,99.

Dostępność:

• Standardowa wersja WD_BLACK SN850 NVMe SSD – bez radiatora – pojawi się na rynku pod koniec października 2020 roku. WD_BLACK SN850 NVMe SSD z radiatorem będzie dostępny w pierwszym kwartale 2021 roku.

• Karta rozszerzeń WD_BLACK AN1500 NVMe SSD ADD-IN-CARD jest już dostępna u wybranych dystrybutorów produktów Western Digital, sklepach, e-sklepach, ofercie dystrybutorów oraz sklepie Western Digital store. 

• Stacje dokujące WD_BLACK D50 Game Dock oraz WD_BLACK D50 Game Dock NVMe SSD będą dostępne u wybranych dystrybutorów produktów Western Digital, sklepach, e-sklepach, ofercie dystrybutorów oraz sklepie Western Digital store.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Western Digital zapowiada WD_BLACK SN850 z interfejsem PCIe 4.0 - dysk kompatybilny z PS5

 0