WhatsApp ułatwi wysyłanie nagich zdjęć? Fotki zaczną znikać

WhatsApp ułatwi wysyłanie nagich zdjęć? Fotki zaczną znikać

WhatsApp wprowadza nową opcję dla zdjęć i filmów wideo, która wbrew zapewnieniom twórców, wygląda jakby powstała z myślą o osobach wysyłających niecenzuralne zdjęcia. Jest to świetny sposób, by zminimalizować ryzyko przekazania treści dalej.

WhatsApp zapowiada, że jeszcze w tym tygodniu użytkownicy będą mogli wysyłać znikające zdjęcia i filmy. Użytkownicy należącego do Facebooka komunikatora będą mogli wysłać plik z opcją "wyświetl raz", co pozwoli odbiorcy na jedno wyświetlenie, po czym zdjęcie lub film zniknie. Multimedia udostępnione z zaznaczoną opcją "wyświetl raz" będą oznaczone jako otwarte, zaraz po tym, gdy odbiorca na nie spojrzy. Firma podkreśla, że nowa funkcja powstała, by przekazywać materiały jak zdjęcia haseł, czy udostępnianie zdjęć używanych produktów na sprzedaż.

WhatsApp udostępnia opcję znikających zdjęć i filmów, która z pewnością szybko znajdzie uznanie wśród nastolatków (i nie tylko) wysyłających sobie nagie zdjęcia, choć twórcy podkreślają, że nie taki był ich cel.

Oczywiście WhatsApp podkreśla, że nowość nie powstała z myślą o przesyłaniu nagich fotek, choć można się założyć, że takie będzie główne wykorzystywanie opcji "wyświetla raz". Nowość WhatsApp'a z pewnością ograniczy rozsyłanie dalej roznegliżowanych zdjęć niefrasobliwych osób, jednak nie wykluczy całkowicie. Osoby czekające na zdjęcie zawsze mogą zdążyć wykonać zrzut ekranu, zanim fotka zniknie, co jest niemożliwe do wykrycia przez nadawcę. 

 WhatsApp najpopularniejszym komunikatorem wśród cyberprzestępców

Facebook twierdzi, że nowa funkcja ma dać użytkownikom "jeszcze większą kontrolę nad ich prywatnością", choć takie słowa padające ze strony giganta, który żyje ze sprzedaży dostępu do prywatności, brzmi jak szydzenie z użytkowników. Gigant społecznościowy co prawda usprawnił kontrolę odbiorców w swojej podstawowej aplikacji i umożliwił znikanie wiadomości w WhatsApp. Co więcej WhatsApp domyślnie włączył szyfrowanie typu end-to-end już w 2016 r. , ale w przypadku Messengera i Instagrama ochrona wciąż jest daleko za konkurencją.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: WhatsApp ułatwi wysyłanie nagich zdjęć? Fotki zaczną znikać

 0