WhatsApp zablokowało miliony użytkowników. Nie bądź następny

WhatsApp zablokowało miliony użytkowników. Nie bądź następny

WhatsApp wpadł w prawdziwy szał banowania. Administratorzy właśnie zablokowali dwóm milionom użytkowników możliwość wysyłania wiadomości po tym, jak odkryto, że łamią oni surowe nowe zasady.

WhatsApp usunął dwa miliony użytkowników za złamanie mało znanej zasady w regulaminie aplikacji, mającej na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się nieprawdziwych informacji. Ponad dwa miliony kont zostało zablokowanych w WhatsApp w ciągu zaledwie jednego miesiąca za złamanie reguł. Firma powiedziała, że wzięła na cel użytkowników, którzy pokazywali "wysoki i nienormalny wskaźnik wiadomości". Czy osoby, które wysyłają mnóstwo wiadomości dziennie mają się czego obawiać? Najprawdopodobniej nie, ponieważ na szczęście trzeba by ciężko pracować, żeby złamać zasady. Firma stwierdziła, że ​​ponad 95% banów nałożono "z powodu nieautoryzowanego korzystania z automatycznych lub masowych wiadomości", a nie regularnych wiadomości tekstowych.

WhatsApp właśnie zbanował 2 miliony kont, które łamały zapis dotyczący limitu wysyłanych wiadomości. Aplikacja miesięcznie blokuje około 8 milionów użytkowników, głównie za rozprzestrzenianie fake newsów.

Prawie wszystkie zbanowane konta znajdują się w Indiach, największym rynku WhatsApp z ponad 400 milionami użytkowników. Bany były nakładane, gdy użytkownicy przesyłali wiadomości zbyt wiele razy, przekraczając nowy, ściśle określony limit aplikacji, określający, ile razy wiadomość może zostać przekazana innym osobom lub grupom. Limit, który został wprowadzony w kwietniu 2020 r., ma na celu zwalczanie spamu i rozprzestrzeniania się plotek, fałszywych zdjęć i oszustw. Jest to ogromny problem m.in. w Indiach, gdzie wiele osób polega na aplikacji w celu uzyskania wiadomości. Wiadomości zawierające "fake newsy" były obwiniane o wybuchy przemocy i lincze w całym kraju. 

Ostrzeżenie dla użytkowników Messengera. Natychmiast przestań używać tej aplikacji Facebooka

Aplikacja regularnie masowo banuje użytkowników. WhatsApp powiedział, że używa technologii sztucznej inteligencji do blokowania co miesiąc około ośmiu milionów kont na całym świecie. Wykorzystuje informacje, takie jak zdjęcia, opisy profilowe i grupowe, a także "sygnały behawioralne" z kont, aby zdecydować, kogo zablokować. Raporty przesłane przez innych użytkowników były również wykorzystywane do wyłapywania nieuczciwych kont. WhatsApp powiedział w oświadczeniu: "Jesteśmy szczególnie skoncentrowani na zapobieganiu, ponieważ uważamy, że znacznie lepiej jest przede wszystkim powstrzymać szkodliwe działania niż wykrywać je po wystąpieniu szkody. Wykrywanie nadużyć działa na trzech etapach życia konta: podczas rejestracji; podczas wysyłania wiadomości oraz w odpowiedzi na negatywną informację zwrotną, którą otrzymujemy w postaci zgłoszeń i blokad użytkowników".

Zobacz także: 

Pokaż / Dodaj komentarze do: WhatsApp zablokowało miliony użytkowników. Nie bądź następny

 0