Wiadomo, kiedy skorzystamy z dodatkowego dysku SSD w PlayStation 5

Wiadomo, kiedy skorzystamy z dodatkowego dysku SSD w PlayStation 5

PlayStation 5 wyposażono w dysk SSD o pojemności 825 GB co w dobie gier pokroju Call of Duty: Warzone czy Call of Duty: Black Ops Cold War nie jest wystarczające w dłuższej perspektywie, jeśli aktywnie korzystamy z konsoli i gramy w dużo produkcji. Dlatego też Sony zamierza umożliwić montaż zewnętrznego nośnika danych i właśnie wiemy, kiedy nastąpi ten wyczekiwany przez wielu użytkowników urządzenia moment. Otóż z dodatkowego dysku skorzystamy już w wakacje bieżącego roku - właśnie wtedy producent za sprawą specjalnej aktualizacji systemowej aktywuje port SSD M.2. Tego momentu należy oczekiwać między czerwcem a sierpniem i chociaż nie znamy dokładnej daty, to zostanie ona doprecyzowana w przyszłości. Oprócz aktywacji stosownej opcji Sony zwiększy też maksymalną prędkość wentylatorów.

Sony umożliwi skorzystanie z dodatkowego dysku w PS5 w okresie letnim 2021 roku.

PS5 jest kompatybilne z bardzo szybkimi dyskami SSD PCIe 4.0 M.2 obecnej generacji, jednak Sony nie ogłosiło jeszcze, które z nich będą obsługiwane. Należy zaznaczyć, że z dostępnych w domyślnie zainstalowanym nośniku 825 GB do dyspozycji pozostaje tylko 667 GB. Możliwe jest wprawdzie podłączenie zewnętrznych dysków przez port USB, aczkolwiek działają one tylko w starszych grach z PlayStation 4. Dobrze więc, że Japończycy wychodzą naprzeciw użytkownikom pozwalając im skorzystać z większych zasobów, tak bardzo cennych w dzisiejszych czasach. Miejmy nadzieję, że do tego czasu rynek upora się z problemami w dostępności konsoli, która nawet w przypadku kiedy trafi do sklepów, to w szybkim tempie jest wykupowana nie tylko przez zwykłych konsumentów, ale handlarzy korzystający z botów.

Próby ich pokonania podjęli się gracze z Indii, którzy korzystają z niezwykle prostej metody, mianowicie zgłaszania aukcji z zawyżonymi cenami PlayStation 5. Wówczas takie ogłoszenia są kasowane przez platformy aukcyjne, a tzw. scalperzy muszą obniżać ceny, co potwierdził jeden z nich. Warto wspomnieć o wydarzeniu PlayStation State of Play, w ramach którego przedstawiono tytuły dedykowane PS4 oraz PS5. Jednymi z ważniejszych są Final Fantasy VII Remake Integrade, czyli ulepszona edycja z czwórki zmierzająca na piątkę, bijatyka Sifu od studia Sloclap czy Oddworld: Soulstorm. Co ciekawe ten ostatni będzie udostępniony za darmo posiadaczom subskrypcji PS Plus w kwietniu bieżącego roku.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wiadomo, kiedy skorzystamy z dodatkowego dysku SSD w PlayStation 5

 0