Wiedźmin 3: Edycja Kompletna trafi na PS5 i Xbox Series X. CD Projekt ujawnia wyniki finansowe

Wiedźmin 3: Edycja Kompletna trafi na PS5 i Xbox Series X. CD Projekt ujawnia wyniki finansowe

CD Projekt oficjalnie zapowiedział ulepszoną wersję Wiedźmina 3: Edycja Kompletna dedykowaną PlayStation 5 oraz Xbox Series X. Co ważne trafi ona również na PC, PS4 oraz Xbox One i będzie dostępna bezpłatnie dla osób posiadających oryginalny egzemplarz gry. Jeśli chodzi o nowości, to polski tytuł z 2015 roku zostanie ulepszony wizualnie, a także technicznie i nikt nie ma wątpliwości, że przygody Geralta z Rivii mają wykorzystać potencjał nadchodzących konsol nowej generacji. Nie zabraknie więc ray tracingu, krótszego ładowania zaś wszelkie poprawki obejmą również dwa dodatki Serca z Kamienia oraz Krew i Wino. Niestety nie wiemy, kiedy najnowsza edycja Wiedźmina 3: Dziki Gon zadebiutuje. Oczywiście będzie ona także dostępna do kupna osobno. Warto wspomnieć, że kilka lat temu trójka pojawiła się w poprawionej wersji na Xbox One X i PS4 Pro. Fani powinni być więc zadowoleni, że CD Projekt RED stara się usprawniać swój największy hit.

CD Projekt zapowiedział Wiedźmin 3: Edycja Kompletna na PS5 i Xbox Series X, która otrzyma poprawki wizualne oraz techniczne.

CD Projekt ujawnił także wyniki finansowe za pierwszą połowę 2020 roku i okazuje się, że pandemia koronawirusa niestraszna rodzimej firmie, a wręcz przeciwnie pomogła jej w wygenerowaniu zarobku. Zysk operacyjny wyniósł 156,08 milionów złotych, co oznacza niemały wzrost względem 59,89 mln złotych z poprzedniego roku. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży osiągnęły poziom 364 mln złotych (215,1 mln złotych dwanaście miesięcy wcześniej). Jak przyznał wiceprezes ds. finansowych Piotr Nielubowicz polepszenie rezultatów polskiego przedsiębiorstwa było możliwe dzięki utrzymującej się popularności Wiedźmina 3: Dziki Gon wliczając do tego wysoką sprzedaż wersji na Nintendo Switch. Pomogło także udostępnienie pod koniec minionego roku GWINTA na system mobilny iOS, z kolei inna gra związana z wiedźmińskim uniwersum, czyli Wojna Krwi trafiła na Nintendo Switch. Nie należy zapominać już o przytoczonym COVID-19 i lockdownem, który kilka miesięcy temu był wprowadzony na świecie zmuszając graczy do większej niż zazwyczaj domowej aktywności.

Dodatkowo CD Projekt podtrzymał przypadającą na 19 listopada datę premiery Cyberpunka 2077, z którym wiązane są ogromne nadzieje więc oznacza to, że nie dojdzie do ponownej obsuwy, chyba że pojawią się naprawdę nieprzewidziane okoliczności. „Spółka kontynuowała intensywne prace nad 'Cyberpunkiem 2077', którego premiera zaplanowana jest na 19 listopada br. Wydatki na produkcję gier i nowych technologii wyniosły w omawianym okresie 114 mln zł, co przełożyło się na wzrost skumulowanego salda nakładów na prace rozwojowe do poziomu 483 mln zł” - napisano w komunikacie. Jeśli chodzi o liczbę pracowników w CD Projekt, to na dzień 30 czerwca wynosiła ona 1079 ludzi i mamy do czynienia z pewnym progresem w porównaniu do 1044 z końca 2019 roku.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wiedźmin 3: Edycja Kompletna trafi na PS5 i Xbox Series X. CD Projekt ujawnia wyniki finansowe

 0