Wiedżmin 3 pozwoli tworzyć własne zadania, animacje i lokacje. CD Projekt udostępnia nowe narzędzie

Wiedżmin 3 pozwoli tworzyć własne zadania, animacje i lokacje. CD Projekt udostępnia nowe narzędzie

Wiedźmin 3: Dziki Gon jest z nami blisko 10 lat. To szmat czasu, a w międzyczasie dostaliśmy wielką next genową aktualizację, która poprawiła oprawę graficzną. Dodano nawet jedno fabularne zadanie i chociaż teraz CD Projekt RED zajęty jest innymi projektami, to oddaje w ręce fanów narzędzie, które pozwoli wydłużyć życie trzeciej części popularnej serii.

CD Projekt RED udostępnił na Steam oficjalny edytor modów The Witcher 3 REDkit do Wiedźmina 3: Dziki Gon, który w zasadzie pozwoli dostarczyć nową zawartość do gry i przedłużyć jej żywot. Jak zaznaczono program bazuje na identycznych narzędziach, z których korzystali deweloperzy do tworzenia trzeciej części, więc powinniśmy dostać nieograniczoną swobodę w modyfikowaniu tytułu. Oznacza to, że moderzy mogą przygotować nowe zadania, animacji postaci czy nowych lokacji do odwiedzenia (mówi się tu o opcji dodania oddzielnych regionów).

The Witcher 3 REDkit to zaawansowane narzędzie do Wiedźmina 3, które pozwala m.in. dodawać nowe zadania, tworzyć animacje postaci czy nowe regiony.

Wiedżmin 3 umożliwi tworzyć własne zadania, animacje i lokacje. CD Projekt udostępnia edytor modów

Możliwości The Witcher 3 REDkit są więc naprawdę duże. „Wiedźmin 3 REDkit to wszechstronne narzędzie do modowania gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, nad którym obecnie pracujemy. Opiera się na tym samym zestawie narzędzi, których używali nasi programiści przy tworzeniu gry i powinien zapewniać niemal nieograniczoną swobodę w jej modyfikowaniu” – głosi oficjalny opis narzędzia.

Edytor modów jest dostępny w wersji testowej i by go pobrać oraz zainstalować trzeba wpierw zapisać się na tej stronie do testów. Dostęp do testu będzie rozdzielany partiami. Finalna wersja The Witcher 3 REDkit zostanie udostępniona dla wszystkich w 2024 roku, aczkolwiek konkretnej daty jeszcze nie podano.

Udostępnienie tego narzędzia to bardzo dobry pomysł, bowiem Wiedźmin 3: Dziki Gon będzie wreszcie rozbudowany o kolejne historie oraz misje. Przypomnijmy, iż modyfikacje z zadaniami dostał pierwszy Wiedźmin.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wiedżmin 3 pozwoli tworzyć własne zadania, animacje i lokacje. CD Projekt udostępnia nowe narzędzie

 0