Wiedźmin 4 to najważniejsza gra CD Projekt RED. Wiemy, ilu deweloperów nad nią pracuje

Wiedźmin 4 to najważniejsza gra CD Projekt RED. Wiemy, ilu deweloperów nad nią pracuje

CD Projekt RED rozwija kilka projektów z uniwersum Wiedźmina m.in. remake pierwszej części i przedstawiciela nowej trylogii. Jest też kontynuacja Cyberpunka 2077. Studio zdradziło, ilu deweloperów pracuje nad następną odsłoną Wiedźmina.

Około 330 twórców z CD Projekt RED działa przy głównej grze z serii Wiedźmin o kryptonimie Polaris. „Zespół [Polarisa] stale rośnie, osiągając na koniec ubiegłego miesiąca prawie 330 programistów” – powiedział dyrektor generalny CD Projekt, Adam Kiciński we wtorek podczas konferencji poświęconej wynikom spółki za trzeci kwartał. „Oczekuje się, że do połowy przyszłego roku liczba ta wzrośnie do ponad 400 osób”. Jest to więc kluczowy projekt polskiego studia, a część deweloperów nadal będzie do niego transferowana.

Nad Wiedźminem 4 pracuje obecnie około 330 deweloperów. Liczba ta ma się powiększyć w kolejnych miesiącach.

Wiedźmin 4 to najważniejsza gra CD Projek RED. Wiemy ilu deweloperów nad nią pracuje

Na tej liście są osoby, które jeszcze do niedawna rozwijały Cyberpunka 2077 i dedykowany mu dodatek Phantom Liberty. Na koniec października nad wymienionymi produkcjami działało 220 deweloperów. Jednak po wydaniu aktualizacji 2.0 oraz DLC ekipa zakończyła rozwój CP 2077 i w przyszłości zamierza dostarczyć jedynie drobne patche z poprawkami. Warto przypomnieć, że do lipca nad Cyberpunkiem 2077 czuwało 300 ludzi z CD Projekt RED.

Studio The Molasses Flood ze Stanów Zjednoczonych przejęte przez Redów w 2021 roku rozwija z kolei inną produkcję związaną z Wiedźminem o nazwie kodowej Project Sirius, który jakiś czas temu został zresetowany i przeszedł kompletną zmianę wizji. Zgodnie ze spekulacjami sprzed paru miesięcy Wiedźmin Sirius miał rozgrywać się we feudalnej Japonii z epoki Edo. Całość inspirowano mangą Wiedźmin: Ronin, która trafiła na półki w 2022 roku.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wiedźmin 4 to najważniejsza gra CD Projekt RED. Wiemy, ilu deweloperów nad nią pracuje

 0