Wiedźmin 4 w fazie przedprodukcyjnej. CD Projekt Red oznajmia zmianę statusu gry

Wiedźmin 4 w fazie przedprodukcyjnej. CD Projekt Red oznajmia zmianę statusu gry

Seria Wiedźmin, a zwłaszcza trzecia część, to bez wątpienia jedne z najlepszych produkcji świata gier. Fani z niecierpliwością wyczekują czwartej odsłony,a  CD Projekt Red ogłasza, że gra weszła w fazę przedprodukcyjną.

W marcu studio CD Projekt Red ogłosiło podczas GDC nową grę z serii Wiedźmin. Studio zapowiedziało również poważną zmianę, zaskakując wszystkich całkowitą migracją na Unreal Engine 5. Podczas tworzenia dużych gier z otwartym światem ważne jest, aby pomyśleć o "możliwościach rzeczy, które mogą pójść nie tak". Z tego powodu programiści potrzebują "naprawdę stabilnego środowiska", które może zapewnić Unreal Engine - twierdzi studio. Teraz gdy silnik gry jest oficjalnie dostępny a nowe zadania w studiu rozdysponowane, Wiedźmin 4 oficjalnie wszedł w fazę przedprodukcyjną.  "Niedawno zakończyliśmy fazę badawczą, co oznacza, że ​​projekt przeszedł teraz do fazy przedprodukcyjnej i zaczęliśmy kapitalizować wydatki na rozwój nowej gry" – powiedział Piotr Nielubowicz, dyrektor finansowy CD Projekt Red w nagraniu z podsumowaniem wyników finansowych.

Wiedźmin 4 wszedł w fazę przedprodukcyjną. Niestety nie przybliża nas to zbyt mocno do premiery, która nastąpi najwcześniej za kilka lat.

Preprodukcja to najwcześniejsza faza rozwoju i jest to etap, w którym wprowadzane są podstawowe pomysły na grę. Często jest to długi proces, który wymaga przeprowadzenia wielu prób i  wyciągania wniosków z popełnionych  błędów. Mając to na uwadze, od premiery gry dzielą nas z pewnością całe lata i jest mało prawdopodobne, że CD Projekt Red ujawni cokolwiek o produkcji w najbliższym czasie. CD Projekt informował wcześniej, że będzie to całkowicie "nowa saga", prawdopodobnie opisująca zupełnie nową szkołę wiedźminów, której nie ma w powieściach Andrzeja Sapkowskiego. Dopasowanie całkowicie nowych postaci i treści do istniejącego świata Wiedźmina, sprawia, że rola studia i scenarzystów będzie trudniejsza niż dotąd.

Wiedźmin 4 (nie wiadomo, jaki gra będzie mieć tytuł) będzie pierwszą grą CD Projekt Red na nowym silniku. Studio porzuciło silnik RED, własne narzędzie, które napędzało Wiedźmina 2, Wiedźmina 3 i Cyberpunk 2077 na rzecz produktu Epic. Jest to w pewien sposób zrozumiałe patrząc na problemy w rozwoju Cyberpunk 2077. Studio napotkało wiele przeszkód i mamy nadzieję, że przełączając się na bardziej ustandaryzowany w branży silnik Unreal Engine, deweloper tym razem uniknie wielu niedociągnięć.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wiedźmin 4 w fazie przedprodukcyjnej. CD Projekt Red oznajmia zmianę statusu gry

 0