Wielki powrót mistrzostw świata w podkręcaniu G.SKILL. Pula nagród to aż 40 tysięcy dolarów!

Wielki powrót mistrzostw świata w podkręcaniu G.SKILL. Pula nagród to aż 40 tysięcy dolarów!

Coroczne mistrzostwa świata w podkręcaniu, organizowane przez firmę G.SKILL, wracają po 3-letniej przerwie! To już 7. edycja tego wydarzenia. Na topową dziewiątkę uczestników z kwalifikacji online czekać będzie pula 40 tysięcy dolarów do podziału. Numer jeden zabierze ze sobą do domu nie tylko tytuł najlepszego overclockera, ale również 10 000 dolarów. Zainteresowani mogą się już szykować, bo zawody startują lada moment.

Kojarzycie markę G.SKILL, prawda? Ciężko jej nie znać. To jeden z wiodących producentów pamięci. Ta konkretna firma słynie przede wszystkim z wysokowydajnych modułów, które są chętnie wybierane przez entuzjastów sprzętu komputerów oraz wszystkich tych, którzy nie zamierzają korzystać z fabrycznie ustawionych częstotliwości i opóźnień RAM-u. G.SKILL z dumą ogłosił właśnie powrót swojego corocznego pucharu świata w podkręcaniu, po 3-letniej przerwie. Tegoroczna edycja będzie już 7. odsłoną wydarzenia.

Tylko 9 z najlepszych overclockerów wybranych podczas rundy online przejdzie od kwalifikacji na żywo, które odbędą się na stoisku G.SKILL w trakcie Computex 2023 od 30 maja do 2 czerwca.

G.SKILL OC World Cup 2023

OC World Cup 2023 zapoczątkują kwalifikacje online, w których udział będą mogli wziąć wszyscy zainteresowani z każdego zakątka świata. Odbędą się one w serwisie hwbot w okresie od 1 marca do 5 kwietnia tego roku. Uczestnicy muszą używać zestawów pamięci G.SKILL oraz wyznaczonych platform Intela do przesyłania wyników. Kategorie są 4, a każda z nich poddaje próbom umiejętności overclockera. Będzie trzeba przesłać najwyższą częstotliwość pamięci oraz rezultaty z Cinebench R15, Y-Cruncher — Pi-2.5b i SuperPi 32M. Jeśli czujecie się na siłach i potrzebujecie więcej informacji, koniecznie zajrzyjcie tutaj.

G.SKILL OC World Cup 2023

Jeśli zastanawiacie się nad poziomem zawodów, to G.SKILL zapewnia absolutnie topowe wrażenia. "Dzięki udziałowi najlepszych ekstremalnych overclockerów z całego świata i starannie opracowanym zasadom mającym na celu przetestowanie umiejętności każdego overclockera, G.SKILL OC World Cup jest uważany przez profesjonalnych overclockerów za jedne z najtrudniejszych zawodów overclockingu" - pisze G.SKILL.

G.SKILL OC World Cup 2023

OC World Cup 2023 składa się łącznie z trzech rund. Pierwsza to oczywiście wspomniane kwalifikacje online. Następną są kwalifikacje na żywo. Najlepsi wezmą udział w trzecim etapie - wielkim finale. Tylko 9 z najlepszych overclockerów wybranych podczas rundy online przejdzie od kwalifikacji na żywo, które odbędą się na stoisku G.SKILL w trakcie Computex 2023 od 30 maja do 2 czerwca. Z nich wybranych zostanie trzech uczestników, którzy będą rywalizować o tytuł mistrza w wielkim finale. Jest o co walczyć, bowiem organizator przygotował imponującą pulę 40 tysięcy USD. To naprawdę znaczący wzrost, bowiem na ostatnich mistrzostwach, w 2019 roku, suma ta wynosiła 25 tysięcy. Osoba, która zdobędzie pierwsze miejsce zabierze ze sobą nagrodę główną, czyli aż 10 000 dolarów.

A tak prezentują się nagrody dla każdego z 9 miejsc finałowych:

 1. Miejsce - 10 000 USD
 2. Miejsce - 6 500 USD
 3. Miejsce - 5 000 USD
 4. Miejsce - 4 200 USD
 5. Miejsce - 3 400 USD
 6. Miejsce - 3 000 USD
 7. Miejsce - 2 800 USD
 8. Miejsce - 2 600 USD
 9. Miejsce - 2 500 USD

G.SKILL przygotował także dodatkowe nagrody. Każda osoba z finałowej dziewiątki otrzyma dodatkowo zestaw pamięci DDR5-7800 32 GB (16 GB x 2). Co więcej, trzech uczestników, którzy ukończą wszystkie etapy kwalifikacji online zostanie losowo wybranych do zgarnięcia zestawu DDR5-7200 32 GB (16 GB x 2).

Jeśli na samą myśl o wzięciu udziału w OC World Cup 2023 serce zabiło wam mocniej, tutaj macie wszystkie potrzebne daty.

 • Kwalifikacje online: od 1 marca do 5 kwietnia
 • Kwalifikacje na żywo: od 30 maja do 1 czerwca
 • Wielki finał: 2 czerwca
Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wielki powrót mistrzostw świata w podkręcaniu G.SKILL. Pula nagród to aż 40 tysięcy dolarów!

 0