Wiemy, ile pamięci RAM może znaleźć się w goglach od Apple

Wiemy, ile pamięci RAM może znaleźć się w goglach od Apple

O goglach Vision Pro od Apple wiemy już naprawdę sporo. Firma z Cupertino ogłosiła niedawno daty rozpoczęcia przedsprzedaży oraz regularnej sprzedaży. Tym, co jednak nie zostało jeszcze oficjalne potwierdzone jest ilość pamięci RAM oraz pozostałe wersje pamięci masowej. Nowe doniesienia zdradzają jednak informacje w tych kwestiach.

Vision Pro prawdopodobnie z 16 GB RAM

Apple już wcześniej ujawniło, jaki sprzęt znajdzie się na pokładzie gogli Vision Pro. Firma pochwaliła się, że sercem urządzenia, odpowiedzialnym za wymagające obliczenia, będzie chip M2, który - jak dobrze wiadomo - odnajdziemy również m.in. w MacBookach. Chipowi M2 towarzyszy tutaj jeszcze jeden układ o nazwie R1. To właśnie on będzie przetwarzał dane wejściowe zarejestrowane przez zespół 12 kamer, 5 sensorów oraz 6 mikrofonów.

Zunifikowana pamięć RAM oznacza, że ze wspomnianych 16 GB korzystać będzie zarówno CPU, jak i GPU znajdujące się na pokładzie chipu M2.

Apple Vision Pro

Wraz z poniedziałkowym ogłoszeniem dat rozpoczęcia przedsprzedaży i sprzedaży, Apple ujawniło również, że cena za Vision Pro będzie zaczynać się od 3499 dolarów za wersję z 256 GB pamięci na dane. Wciąż nie mamy oficjalnych informacji w kwestii ilości dostępnej pamięci RAM. Jak odkrył jednak serwis MacRumors, jest szansa, że gogle zostaną wyposażone w 16 GB zunifikowanej pamięci. Informacje o tym zostały odnalezione w plikach Xcode 15.2 powiązanych z Vision Pro. Sam Xcode to natomiast środowisko programistyczne Apple'a, w którym deweloperzy mogą przesyłać swoje aplikacje stworzone dla visionOS do sklepu App Store. W ramach dygresji trzeba dodać, że Apple wymaga od deweloperów posiadania komputera Mac z chipem Apple Silicon, aby móc tworzyć aplikacje dla Vision Pro.

Maksymalnie 1 TB pamięci masowej?

Zunifikowana pamięć RAM oznacza, że ze wspomnianych 16 GB korzystać będzie zarówno CPU, jak i GPU znajdujące się na pokładzie chipu M2. Pozostaje jeszcze temat przestrzeni na dane użytkownika. Jak zostało wspomniane, w najbardziej podstawowej wersji ma to być 256 GB. Według pogłosek gogle Vision Pro maksymalnie będą oferowały 1 TB, czyli tak jak w przypadku iPhone'a. Spodziewać można się zatem również i wersji pośredniej, czyli z 512 GB.

Oficjalne szczegóły poznamy najpewniej już w piątek 19 stycznia, ponieważ to właśnie tego dnia w USA uruchomiona ma zostać przedsprzedaż gogli Vision Pro.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wiemy, ile pamięci RAM może znaleźć się w goglach od Apple

 0