Całe 3499 dolarów i tylko 256 GB pamięci? Apple ogłosiło datę uruchomienia sprzedaży Vision Pro

Całe 3499 dolarów i tylko 256 GB pamięci? Apple ogłosiło datę uruchomienia sprzedaży Vision Pro

Apple zaprezentowało światu swoje gogle jeszcze w czerwcu 2023 roku podczas wydarzenia WWDC. Teraz, na początku 2024 roku, firma z Cupertino postanowiła wreszcie ujawnić konkretną datę rozpoczęcia sprzedaży Vision Pro. Sprzęt ma być dostępny w przedsprzedaży w USA już pod koniec następnego tygodnia.

Sprzedaż początkowo ograniczona do USA

Apple Vision Pro to chyba jedna z najciekawszych premier, jakie odbędą się w tym roku. Rynek gogli VR jest dla giganta z Cupertino czymś nowym, tak więc nie wiadomo jeszcze, jak będzie wyglądać zainteresowanie ich nadchodzącym produktem w praktyce. Przekonać będzie się można o tym w zasadzie jeszcze w tym miesiącu. Apple zapowiedziało, że 19 stycznia o godzinie 5:00 czasu pacyficznego ruszy przedsprzedaż Vision Pro. Na niedługo później, a dokładniej 2 lutego, uruchomiana ma natomiast być już regularna sprzedaż gogli.

Apple zapowiedziało, że 19 stycznia o godzinie 5:00 czasu pacyficznego ruszy przedsprzedaż Vision Pro.

Vision Pro

Jest jednak bardzo ważna informacja, o której trzeba wspomnieć. Gogle Vision Pro mają być początkowo dostępne jedynie w Stanach Zjednoczonych, co oznacza, że tylko klienci w USA będą mogli wstąpić do Apple Store'a i po zapłaceniu naprawdę sporej kwoty wyjść z nowymi goglami od Apple. No właśnie, a gdzie będzie można kupić ten sprzęt? Apple poinformowało, że Vision Pro będą dostępne zarówno we wszystkich Apple Store'ach na terenie USA, jak i na amerykańskiej stronie internetowej sklepu Apple.

Za tę cenę Apple mogłoby oferować więcej pamięci

Jeśli chodzi o wycenę to tutaj nic się nie zmieniło. Vision Pro mają być sprzedawane za 3499 dolarów amerykańskich, co w bezpośrednim przeliczeniu daje blisko 14 tysięcy złotych. Gdyby jednak gogle trafiły do oficjalnej sprzedaży w naszym kraju to więdzac, jak podawane przez Apple ceny w dolarach przekładają się na ceny w złotówkach nie dziwiłoby gdyby Vision Pro zbliżyły się nawet do 20 tysięcy.

Jest coś jeszcze, o czym należy wspomnieć w kwestii ceny. Jak podało Apple za te 3499 dolarów klienci otrzymają wersję z 256 GB pamięci na dane, co oznacza, że do wyższych wersji pamięciowych trzeba będzie jeszcze dopłacić. W zasadzie nie jest to coś, co powinno nas dziwić, ponieważ w podstawowej wersji najnowszych iPhonów 15 wciąż otrzymujemy tylko 128 GB. Co więcej, bazowe MacBooki Air również sprzedawane są z niewielkim pojemnościowo dyskiem (256 GB) oraz małą ilością pamięci RAM (8 GB). W przypadku Vision Pro to czy 256 GB miejsca na dane nie okaże się zbyt małą ilością będzie oczywiście zależeć od tego, ile ważyć będą dedykowane temu sprzętowi aplikacje.

Co sądzicie o goglach Apple'a, zrewolucjonizują ten rynek czy może zaliczą wpadkę?

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Całe 3499 dolarów i tylko 256 GB pamięci? Apple ogłosiło datę uruchomienia sprzedaży Vision Pro

 0