Wiemy już, kiedy możemy się spodziewać premiery karty GeForce GTX 1180

Wiemy już, kiedy możemy się spodziewać premiery karty GeForce GTX 1180

W ostatnim czasie nie brakuje przecieków na temat nowej generacji kart graficznych NVIDII i najnowsze z nich dotyczą flagowego modelu GeForce GTX 1180.

Jak donosi portal Tom’s Hardware, Zieloni zamierzają wypuścić referencyjny wariant Founders Edition tego modelu w lipcu tego roku, czyli za ok. dwa miesiące, co pokrywa się z ostatnimi informacjami. Oznacza to, że oczekiwanie na nowe karty NVIDII powoli dobiega końca i już niedługo doczekamy się następców Pascali. Informacje te pochodzić mają z branżowych źródeł, które rozmawiały z Igorem Wallossekiem (redaktor niemieckiego oddziału Tom’s Hardware), ale pod warunkiem zachowania anonimowości, więc wydają się być wiarygodne. Poza ujawnieniem miesiąca premiery GTX-a 1180 w wersji FE zdradziły także, że autorskie konstrukcje debiutować mają na rynku w sierpniu lub we wrześniu, więc na starcie będziemy skazani na "referenty".

Jak donosi portal Tom’s Hardware, Zieloni zamierzają wypuścić referencyjny wariant Founders Edition tego modelu w lipcu tego roku

Od premiery pierwszych kart z serii GTX 10xx, bazujących na architekturze Pascal, mijają już dwa lata, więc najwyższy czas na pojawienie się następców. Ostatnie tygodnie przynosiły liczne przecieki odnośnie specyfikacji GTX-a 1180, ale te zdawały się być raczej spekulacjami niż solidnymi informacjami. Tak naprawdę nie wiemy nawet, czy karta ta nazywać będzie się 1180, czy może 2080, ale pierwszy wariant zdaje się być po prostu bardziej prawdopodobny (opierając się na dotychczasowym schemacie stosowanym przez producenta). Docierają do nas również sprzeczne dane odnośnie nazewnictwa nowego GPU - Volta, Ampere, a może Turing? Poza tym spodziewamy się zastosowania 12 nm procesu FinFET (od TSMC) oraz procesora graficznego z 3584 rdzeniami CUDA, 224 jednostkami TMU, 64 ROP, 8 do 16 GB pamięci GDDR6 i TDP w granicach 170-200 W.

Zobacz także: GeForce GTX 1180 jednak nie w najbliższym czasie? NVIDIA dementuje plotki i kusi obecnymi modelami

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wiemy już, kiedy możemy się spodziewać premiery karty GeForce GTX 1180

 0