Wiemy, kiedy będziemy mogli kupić PlayStation VR2

Wiemy, kiedy będziemy mogli kupić PlayStation VR2

Sony w ostatnich miesiącach ujawniało informacje o swoich nadchodzących goglach VR, a teraz podało ramy czasowe, kiedy możemy spodziewać się debiutu urządzenia. Headset PlayStation VR2 pojawi się „na początku 2023 roku”, co producent właśnie potwierdził na Twitterze i Instagramie.

Chociaż firma ujawniła pierwsze szczegóły PlayStation VR2 na początku tego roku, nadal nie ogłosiła ceny. Wiemy już, że sprzęt będzie zawierał wyświetlacze o rozdzielczości do 4K, działające z częstotliwością 90 lub 120 Hz, z polem widzenia 110 stopni i wykorzystującym foveated rendering, który renderuje wybrane części obrazu jako ostrzejsze niż inne, aby ułatwić pracę PlayStation 5. Firma twierdzi również, że headset łączy się z urządzeniem za pomocą jednego kabla USB C.

Sony w ostatnich miesiącach ujawniało informacje o swoich nadchodzących goglach VR, a teraz podało ramy czasowe, kiedy możemy spodziewać się debiutu urządzenia.

PlayStation VR2 - nowy headset VR od Sony już na starcie otrzyma 20 dużych gier

Sony zapowiedziało, że na premierę będzie mieć zestaw około 20 „dużych” gier. Tytuły te obejmują gry osadzone w uniwersach Horizon i Walking Dead, a także wersje VR No Man’s Sky i Resident Evil Village.

W przeciwieństwie do oryginalnego headsetu PlayStation VR, druga generacja nie będzie używać kamery podłączonej do konsoli do śledzenia naszych ruchów. Zamiast tego użyje śledzenia od wewnątrz, podobnie jak w przypadku Quest 2, w którym kamery na samych goglach odpowiadają za śledzenie ruchu gracza. Oznacza to, że PS VR2 będzie również w stanie zobaczyć otoczenie, gdy korzystamy z headsetu. 

Sony pokazało również kontrolery w kształcie orbów, które będą miały adaptacyjne spusty i dotykowe sprzężenie zwrotne, takie jak kontroler Sony DualSense na PS5. Oferować mają również wykrywanie dotyku palca, które określi, gdzie spoczywa kciuk, palec wskazujący lub środkowy, bez konieczności naciskania czegokolwiek.

PS VR2 działa tylko z PS5. Biorąc pod uwagę, że trudno było zdobyć konsolę od czasu jej premiery w listopadzie 2020 roku, może to wydawać się złym pomysłem. Istnieją jednak pewne oznaki, że problemy z dostępnością mogą wkrótce się skończyć – konsole nie wyprzedają się już natychmiast po uzupełnieniu zapasów. Rodzi się jednak pytanie, jak będzie z dostępnością PS VR2?

PS VR2 będzie musiało zmierzyć się z mocną konkurencją. Wysokiej klasy headset „Project Cambria” od Meta ma pojawić się jeszcze w tym roku, ale podobnie jak w przypadku PS VR2, trudno powiedzieć, ile będzie kosztować (fakt, że Meta niedawno podniosło cenę swojego dwuletniego Quest 2 podstawowego poziomu, może nie być dobrym znakiem). Od jakiegoś czasu czekamy też aż Apple ogłosi swoje gogle VR/AR, ale te podobno będą kosztowały tysiące dolarów. Analityk Ming-Chi Kuo poinformował, że firma z Cupertino może ujawnić swój headset w styczniu 2023 roku.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wiemy, kiedy będziemy mogli kupić PlayStation VR2

 0