Wiemy, kiedy Intel może wprowadzić procesory 13. generacji z zablokowanym mnożnikiem i chipset B760

Wiemy, kiedy Intel może wprowadzić procesory 13. generacji z zablokowanym mnożnikiem i chipset B760

Nowe doniesienia sugerują, że Intel wprowadzi swoje procesory 13. generacji z zablokowanym mnożnikiem podczas targów CES 2023, a dokładniej 3 stycznia. Łączenie mamy zobaczyć 16 modeli, które będą cechować się niższym TDP od swoich odpowiedników z literką "K" w nazwie. Oprócz procesorów zadebiutuje również chipset B760 oraz płyty główne na nim oparte.

Obecnie dostępne na rynku procesory Intela 13. generacji gwarantują wysoką wydajność oraz umożliwiają dodatkowe zwiększenie częstotliwości dzięki odblokowanemu mnożnikowi. Okupione jest to niestety sporym poborem mocy, co widać chociażby na przykładzie Core i9-13900K. Intel szykuje się do wprowadzenia podstawowych układów z serii Raptor Lake bez literki "K" w nazwie, które mają oferować niższe TDP. Według nowych pogłosek, ich premiera odbędzie się już 3 stycznia, podczas targów CES 2023 (via VideoCardz). Możemy spodziewać się łącznie 16 modeli. Wraz z nowymi procesorami zadebiutować ma także chipset B760, co w praktyce oznacza, że pojawią się płyty główne na nim bazujące. Będą to w większości konstrukcje ze średniej półki, a co za tym idzie - powinny być zauważalnie tańsze od modeli Z790.

Według nowych pogłosek, premiera 13. generacji procesorów Intela z zablokowanym mnożnikiem odbędzie się już 3 stycznia, podczas targów CES 2023. Wraz z nimi zadebiutować ma także chipset B760.

Procesor Intel Core

Mówi się również, że w trakcie wydarzenia Niebiescy wprowadzą 13. generację procesorów dla urządzeń mobilnych. Nie pojawiły się niestety informacje na temat flagowego Core i9-13900KS, który ma osiągać częstotliwość rzędu 6 GHz. Oprócz Intela, na targach CES 2023 zobaczymy także inne największe firmy technologiczne. Wśród nich nie zabraknie oczywiście NVIDII oraz AMD.

Spodziewamy się ogłoszenia między innymi nowych kart graficznych z serii RTX 4000 dla komputerów stacjonarnych oraz laptopów. Czerwoni powinni z kolei zaprezentować mobilne Ryzeny 7000. Możemy więc zobaczyć ciekawe laptopy wykorzystujące najnowszą generację procesorów oraz kart graficznych. Zdecydowanie warto czekać do stycznia.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wiemy, kiedy Intel może wprowadzić procesory 13. generacji z zablokowanym mnożnikiem i chipset B760

 0