Wietnamska firma wkracza na rynek dysków SSD PCIe 5.0. Oto SSTC Tiger Shark

Wietnamska firma wkracza na rynek dysków SSD PCIe 5.0. Oto SSTC Tiger Shark

Wietnamska firma SSTC wkracza na rynek wysokowydajnych nośników danych (via VideoCardz). Do recenzentów wysłane zostały pierwsze egzemplarze dysku SSD Tiger Shark. Urządzenie wykorzystuje protokół NVMe 2.0 oraz interfejs PCIe 5.0. Do tego jest jeszcze kilka smaczków, które spodobają się niektórym użytkownikom.

Podczas gdy wielu użytkowników korzysta jeszcze z dysków SSD bazujących na interfejsie SATA lub PCIe 3.0, producenci sprzętu komputerowego prześcigają się w prezentowaniu coraz to nowszych i szybszych rozwiązań. Firma SSTC rozesłała właśnie recenzentom pierwsze próbki swojego nowego dysku SSD Tiger Shark. Nie jest to byle jaki sprzęt, ponieważ bazuje na protokole NVMe 2.0 oraz interfejsie PCIe 5.0. Należy także wspomnieć o obecności kontrolera Phison E26. Żywotność dysku określana jest na 1400 TBW (Total Bytes Written). Doniesienia mówią tylko o wersji 2 TB, choć niewykluczone, że pojawią się także bardziej pojemne warianty. Tym, co zasługuje na pochwałę jest dostarczanie wraz z urządzeniem termopadów i radiatora do opcjonalnego montażu. Ten - co już wcale nie dziwi - oferuje dodatkowo podświetlenie RGB.

Tym, co zasługuje na pochwałę jest dostarczanie wraz z urządzeniem radiatora i termopadów do opcjonalnego montażu.

SSTC Tiger Shark SSD

Źródło: Facebook/Lê Duy Thanh

 
SSTC Tiger Shark SSD

Źródło: Facebook/Lê Duy Thanh

 

Wygląda na to, że dysk Tiger Shark przychodzi fabrycznie z naklejką na kościach i kontrolerze. Usunięcie jej nie powinno jednak wpłynąć na gwarancję. Została na niej umieszczona informacja o możliwości zdjęcia w celu lepszego odprowadzania ciepła. Po omówieniu budowy oraz wyglądu przyszedł czas na zapoznanie się z wynikami testów, a te wyglądają naprawdę dobrze. W tym celu wykorzystano dwie platformy - Intel Z690 oraz AMD B650E. Rzecz jasna, oba chipsety obsługują standard PCIe 5.0. Dysk od SSTC oferują praktycznie taką samą wydajność na obu podstawkach.

SSTC Tiger Shark

Źródło: Facebook/Lê Duy Thanh

 
SSTC Tiger Shark

Źródło: Facebook/Lê Duy Thanh

 

W przypadku platformy Intela, odczyt sekwencyjny wynosi 10074 MB/s, a zapis 10227 MB/s. Na podstawce AMD wartości te wynoszą odpowiednio 10092 MB/s i 10222 MB/s. Nośnik Tiger Shark ma pojawić się już wkrótce, choć konkretna data premiery nie została podana. Nie wiemy także, na jakich rynkach producent zamierza go wprowadzić. Znamy za to jego wstępną cenę, która ma wynosić 8 999 999 VND, czyli nieco ponad 1670 złotych. Propozycja od SSTC wygląda ciekawie, jednak ciężko będzie się jej wybić pośród modeli bardziej znanych marek.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wietnamska firma wkracza na rynek dysków SSD PCIe 5.0. Oto SSTC Tiger Shark

 0