Windows 10 April Update pojawi się na początku maja?

Windows 10 April Update pojawi się na początku maja?

Liczba dat potencjalnego wydania wiosennej aktualizacji do dziesiątej wersji okienek przekroczyła wszelkie dopuszczalne normy. Obecny termin wydaje się jednak najbardziej prawdopodobny, bo pochodzi z notatki, którą Microsoft miał rozsyłać określonym grupom w Chinach.

Spora część przecieków wskazuje 8 maja jako tę najbardziej prawdopodobną datę publikacji najnowszej aktualizacji Windowsa 10. Źródłem tych rewelacji ma być m.in. wewnętrzna notatka wysłana do sprzedawców komputerów w Chinach. Pamiętajmy, że wszelkie informacje należy traktować ze sporym dystansem, ponieważ Microsoft do tej pory nie raczył potwierdzić oficjalnej nazwy nadchodzącej wiosennej łatki. Wiele osób domyśla się, iż będzie to po prostu April Update bądź Redstone 4. Dodatkowo sam termin publikacji zmienia się jak w kalejdoskopie (pierwotnie paczka miała pojawić się 10 kwietnia, co jak wiemy nie nastąpiło). Miejmy jednak nadzieję, że gigant z Redmond nie będzie nas dłużej trzymał w niepewności, tylko opublikuje stosowne komunikaty.

Kolejną, jednak tym razem ostateczną datą publikacji Redstone 4 ma być 8 maja

Warto nadmienić, że wspomniany Redstone 4 w ubiegłym tygodniu doczekał się stworzenia wersji RTM dedykowanej deweloperom bowiem wcześniejszy build powodował liczne Blue Screeny. Paczka wprowadzi szereg usprawnień, chociażby w systemie ustawień prywatności, która ma być bardziej przyjazna użytkownikom systemu. Odpowiednich wyborów dokonamy zarówno przed czystą instalacją Windowsa, jak i w późniejszym etapie. Dotychczas programiści mieli testować wiele możliwości. Ogółem cały proces może znacząco wydłużyć czas instalacji OS-a jednakże nasze bezpieczeństwo zdecydowanie jest warte takowego poświęcenia. Na koniec warto napomknąć o wzroście liczby aktywacji, o których informowaliśmy pod koniec ubiegłego miesiąca. Pokazuje to zarazem stale rosnące zainteresowanie dziesiątką. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Windows 10 April Update pojawi się na początku maja?

 0