Windows 10 cieszy się sukcesywnie rosnącym zainteresowaniem

Windows 10 cieszy się sukcesywnie rosnącym zainteresowaniem

Pomimo dawnej dominacji siódmego wydania popularnego systemu autorstwa amerykańskiej firmy, dziesiątce udało się zdobyć pozycję lidera na rynku.

Dokładnie 29 lipca miną trzy lata od premiery Windowsa 10. Wówczas Microsoft zaskoczył raczej wszystkich fanów umożliwiając posiadaczom dwóch poprzednich systemów w pełni darmową migrację do najnowszego wydania (proces ten trwał mniej więcej rok). Oczywiście do tej pory OS znalazł zarówno wielu zwolenników ceniących sobie płynność oraz stały rozwój okienek, jak i przeciwników twierdzących, że dziesiątka jest swoistym wyłudzaczem danych o użytkownikach, a także powoduje liczne błędy. Jednak potencjalna krytyka nie przeszkodziła nowemu Windowsowi w zdobywaniu kolejnej grupy zwolenników. Według informacji Microsoftu ich oprogramowanie zostało zainstalowane przez ponad 700 milionów ludzi na całym świecie.

Windowsa 10 do tej pory zainstalowało ponad 700 milionów ludzi na całym świecie

Windows 10 cieszy się sukcesywnie rosnącym zainteresowaniem

Pierwotnie tę informację niechcący przekazał były już szef Windowsa, Terry Myerson. Przytoczone statystyki były więc niepotwierdzone i raczej nie do końca sprawdzone, a teraz wiemy już wszystko na sto procent (dodatkowo liczby są odrobinę lepsze od pierwotnie założonych). Zgadza się ponadto kwestia 84% zainteresowania dziesiątką w przestrzeni komercyjnej. Warto wspomnieć, że w ubiegłym miesiącu otrzymaliśmy doroczną darmową aktualizację April Update, która dodała kilka interesujących funkcji oraz poprawiła tak krytykowane przez wielu zasady prywatności. Niestety nie obyło się bez wpadek bowiem przykładowo posiadacze programu antywirusowego Avast skarżyli się na liczne kłopoty po instalacji łatki. Zalecono więc czasowe wstrzymanie się z pobieraniem odpowiednich plików. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Windows 10 cieszy się sukcesywnie rosnącym zainteresowaniem

 0