Windows 10 otrzymał nową aktualizację eliminującą błędy

Windows 10 otrzymał nową aktualizację eliminującą błędy

Do premiery Windowsa 11 pozostały dwa dni, tymczasem Microsoft nie zapomina o systemie Windows 10 i wydaje kolejną aktualizację naprawiającą błędy. Pojawia się jednak pytanie, czy ta nie zrodzi innych bugów jak to bywało w przeszłości?

Microsoft opublikował aktualizację KB5005611 dla Windowsa 10 21H1, Windowsa 10 20H2 i Windowsa 10 2004 (buildy 19041.1266, 19042.1266, oraz 19043.1266). Update jest wdrażany przy pomocy Windows Update, ale jednocześnie gigant z Redmond udostępnia poprawki do pobrania z tej strony. KB500561 dla dziesiątki to opcjonalna aktualizacja więc nie będzie ściągnięta automatycznie przez system, tylko musimy sami tego dokonać. Update nie zawiera ponadto poprawek bezpieczeństwa, a jedynie kasuje szereg błędów trapiących oprogramowanie. Update KB5005611 rozwiązuje błędy związane m.in. z paskiem aktualności i zainteresowań czy aplikacją Outlook.

Aktualizacja KB5005611 eliminuje szereg błędów trapiących Windowsa 10.

Windows 10 otrzymał nową aktualizację eliminującą błędy

Pozbyto się błędu zniekształcającego dźwięk nagrywanego przez Cortanę i innych asystentów głosowych, jak również wyeliminowano bug z wyświetlaniem niepoprawnej godziny, gdy włączona jest zmiana czasu na letni. Microsoft rozwiązał też problem ze sprzętem, który przestawał działać po ponownym uruchomieniu. Oprócz tego naprawiono błąd z aplikacjami umieszczonymi na pasku zadań, który mógł występować gdy ten nie był przypięty do dolnej części ekranu. Rozwiązano problem uniemożliwiający zachowanie stanu NumLock po ponownym szybkim uruchomieniu czy usunięto bug z udostępnianiem ekranu za pomocą Microsoft Teams. Pełna lista zmian jest dostępna pod tym adresem.

Miejmy nadzieję, że ta aktualizacja nie zrodzi innych bugów doprowadzających niekiedy do awarii urządzeń. Przypomnijmy, że jakiś czas temu Microsoft zdołał zepsuć skrót klawiszowy Alt-Tab, który przestawał działać. Jeden z użytkowników pisał, że skorzystanie z tej kombinacji w celu przełączenia gier w trybie pełnoekranowym wywoływało czarny ekran bez możliwości powrotu do gry. Widzimy więc, że wpadki się zdarzają i oby w przypadku Windowsa 11 było ich mniej.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Windows 10 otrzymał nową aktualizację eliminującą błędy

 0