Korzystasz z Alt-Tab w Windows 10? Microsoft właśnie to zepsuł

Korzystasz z Alt-Tab w Windows 10? Microsoft właśnie to zepsuł

Czy Microsoft potrafi wypuścić aktualizację, która nie powoduje kolejnych błędów? Ostatnio jest to chyba niemożliwe. Pół biedy, gdy błędy dotyczą mało popularnych funkcji, ale gdy gigant zaczyna psuć najpopularniejsze skróty klawiszowe, to nie da się przejść obok tego obojętnie.

WindowsLatest donosi, że niektóre osoby, które pobrały poprawki systemu Windows 10 z lipca 2021 r. (KB5004296) i z sierpnia 2021 r. (KB5005033), straciły możliwości korzystania z przydatnej funkcji Alt-Tab. Ten niezwykle popularny skrót klawiszowy pozwala użytkownikom przeskakiwać między otwartymi aplikacjami i oknami, przytrzymując klawisz Alt i wybierając okno za pomocą Tab. Zwolnienie Alt powoduje przejście do podświetlonego ekranu. Większość ludzi korzysta z tej funkcji codziennie i jest to szczególnie pomocne w przypadku awarii programu lub gry, bądź chęci zminimalizowania gry, bez jej zakańczania.

Dwie aktualizacje powodują problemy ze skrótem klawiszowym Alt-Tab, który przestaje działać. Na szczęście można łatwo naprawić błąd Microsoftu.

Niestety nowe aktualizacje powodują, że niektórym użytkownikom Alt-Tab już nie działa. Jeden z użytkowników napisał, że używanie skrótu do przełączania gier w trybie pełnoekranowym powoduje czarny ekran, bez możliwości powrotu do gry. "Ponadto system Windows 10 po tej aktualizacji czasami sam włącza Alt-Tab i wychodzi z gry pełnoekranowej natychmiast po uruchomieniu gry ze Steam. Zasadniczo gra na pełnym ekranie uruchamia się teraz zminimalizowana na moim pasku zadań. Jeśli spróbuję kliknąć grę, aby przejść do trybu pełnoekranowego, Win10 natychmiast przełącza Alt-Tab z pełnego ekranu i wracam do punktu wyjścia" – napisał inny użytkownik.

Na szczęście istnieją proste sposoby rozwiązania tego problemu. Pierwszy to zwykłe odinstalowanie aktualizacji, jednak druga opcja jest jeszcze prostsza. Wydaje się, że problem jest w jakiś sposób związany z kanałem "Wiadomości i zainteresowania". Po prostu wyłącz tę funkcję, klikając prawym przyciskiem myszy w dowolnym miejscu na pasku zadań, przejdź do menu "Wiadomości i zainteresowania" i wybierz "Wyłącz". Widżet zniknie, co raczej nie jest wielką stratą, a Alt-Tab powinien znów zacząć działać.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Korzystasz z Alt-Tab w Windows 10? Microsoft właśnie to zepsuł

 0