Polskie studio People Can Fly nie otrzymało zapłaty od Square Enix, pomimo sukcesu gry Outriders

Polskie studio People Can Fly nie otrzymało zapłaty od Square Enix, pomimo sukcesu gry Outriders

Square Enix po premierze gry Outriders  szybko ogłosił jej sukces, posuwając się nawet do nazwania jej "główną serią" dla wydawcy. Jak się okazuje, deweloperzy People Can Fly nie otrzymali jeszcze żadnych tantiem za sprzedaż gry.

Brak wypłaty sugeruje, że gra albo wcale nie jest takim sukcesem i nie przyniosła ona zysku, albo umowa nie była zbyt korzystna. Jest to dość zaskakująca sytuacja, bo już podczas samej premiery Outriders zgromadziło ponad 3,5 miliona unikalnych graczy, po części dzięki umowie z Microsoft na wprowadzenie gry do Xbox Game Pass pierwszego dnia. People Can Fly twierdziło we wtorkowej notatce dla inwestorów, że tantiemy ze sprzedaży Outriders są należne dopiero po odzyskaniu wszystkich kosztów gry przez Square Enix. Koszty te obejmują produkcję, dystrybucję, promocję i kontrolę jakości. People Can Fly już wcześniej potwierdziło, że Square Enix jest również właścicielem marki Outriders.

People Can Fly nie otrzymało od Square Enix zapłaty za dobrze przyjętą grę Outriders. Umowa mówi, że studio dostanie wynagrodzenie, gdy zwrócą się koszty wydawcy, jednak deweloper nie wie nawet, ile kopii zostało sprzedanych. Tak się zawiera umowy...

Co jednak mocno ciekawe, People Can Fly najwyraźniej nawet nie wie, ile sprzedaży Outriders osiągnął do tej pory, chociaż szacuje się, że sprzedano od dwóch do trzech milionów egzemplarzy. Brak opłat licencyjnych może wynikać z polityki sprzedaży Square Enix i "nieosiągnięcia poziomu rentowności". Prezes Sebastian Wojciechowski powiedział w komunikacie: "Nie mamy danych sprzedażowych dotyczących Outriders – szacujemy sprzedaż na 2-3 mln egzemplarzy i zakładaliśmy, że taki wynik sprawi, że projekt będzie rentowny już w pierwszym kwartale sprzedaży. Brak wpłaty od wydawcy prawdopodobnie oznacza, że ​​zdaniem Square Enix tak nie jest".

Chociaż People Can Fly może jeszcze nie zarabiać na Outriders, studio pracuje nad wieloma innymi projektami, w tym kolejną grą, która ma zostać opublikowana również przez Square Enix, oraz grą akcji, która ma zostać opublikowana przez Take-Two. People Can Fly pracuje również nad trzecią grą, którą planuje wydać samodzielnie. Square Enix nie skomentowało w żaden sposób braku wypłaty dla People Can Fly.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Polskie studio People Can Fly nie otrzymało zapłaty od Square Enix, pomimo sukcesu gry Outriders

 0