Windows 10X został skasowany. System dla urządzeń z dwoma ekranami nie ujrzy światła dziennego

Windows 10X został skasowany. System dla urządzeń z dwoma ekranami nie ujrzy światła dziennego

Okazuje się, że Windows 10X koniec końców nie ujrzy światła dziennego. Microsoft potwierdził, że 10X, czyli odchudzona wersja systemu Windows 10 dla urządzeń z dwoma ekranami, została skasowana. Zamiast tego firma planuje wprowadzić niektóre funkcje 10X do standardowego systemu operacyjnego Windows 10 i mowa tu np. o odnowionej klawiaturze z ekranem dotykowym. Wiadomość trudno uznać za zaskoczenie, ponieważ Microsoft ujawnił również w zeszłym roku, że Windows 10X ostatecznie koncentrować będzie się na urządzeniach z jednym ekranem. W tym momencie wydawało się, że gigant z Redmond bezpośrednio celował w system operacyjny Chrome i laptopy z niższej półki. Ale realistycznie rzecz biorąc, wydzielanie kolejnego wariantu systemu operacyjnego nigdy nie miało sensu w przypadku Microsoftu.

Microsoft potwierdził, że 10X, czyli odchudzona wersja systemu Windows 10 dla urządzeń z dwoma ekranami, została skasowana.

„Zamiast wprowadzać na rynek produkt o nazwie Windows 10X w 2021 r., tak jak pierwotnie planowaliśmy, wykorzystujemy zdobyte doświadczenia z naszej dotychczasowej podróży i przyspieszamy integrację kluczowej podstawowej technologii 10X z innymi częściami składowymi systemu Windows i produktami w firmie” - wiceprezes Microsoftu, John Cable, napisał w poście na blogu. „W rzeczywistości część z tego jest już odzwierciedlona w rdzeniu systemu Windows w wersjach preview Windows Insider, jak na przykład nowa technologia kontenerów aplikacji, którą integrujemy z produktami, takimi jak Microsoft Defender Application Guard, ulepszone wrażenia z pisania głosowego i zmodernizowany wygląd klawiatura ze zoptymalizowaną wielkością klawiszy, dźwiękami, kolorami i animacjami ”.

Cable mówi dalej, że Microsoft szuka innych obszarów, w których technologia Windows 10X mogłaby pomóc jego klientom. Biorąc pod uwagę rozczarowującą próbę uproszczenia systemu operacyjnego przez firmę w ramach Windows 10 S, najnowsza próba w tym zakresie nie wzbudzała zbytniego zaufania. Nie wiemy jednak, jak decyzja Microsoftu przełoży się na producentów laptopów, którzy planowali modele wyposażone w podwójne ekrany (swoją drogą ciekawe, co się stało z Surface Neo). Są jednak i lepsze informacje, gdyż Cable twierdzi, że firma wprowadza teraz majową aktualizację systemu Windows 10, która oferuje ulepszenia stabilności, aktualizacje prędkości dla funkcji Windows Defender Application Guard i lepszą obsługę wielu kamer Windows Hello. Teraz Wasza zewnętrzna kamera Windows Hello zostanie ustawiona na wartość domyślną, co jest przydatne podczas korzystania z laptopa w trybie zadokowanym. Firma konsekwentnie wdraża update falami, więc może chwilę potrwać, zanim otrzymacie go na swoim PC. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Windows 10X został skasowany. System dla urządzeń z dwoma ekranami nie ujrzy światła dziennego

 0