Windows 11 22H2. Wiemy, kiedy zadebiutuje duża aktualizacja systemowa

Windows 11 22H2. Wiemy, kiedy zadebiutuje duża aktualizacja systemowa

Windows 11 22H2 to duża aktualizacja do systemu operacyjnego Microsoftu, która zadebiutuje niedługo. Wiemy, kiedy dostaną ją pierwsi użytkownicy.

Microsoft zakończył prace nad Windowsem 11 22H2 i nic nie stoi na przeszkodzie, by duża aktualizacja trafiła do nas za kilka tygodni. Update będzie udostępniany od września 2022 roku (proces ruszy najpewniej pod koniec miesiąca), aczkolwiek nie znamy dokładnego dnia, ten zostanie doprecyzowany w najbliższej przyszłości. Oczywiście nie wszyscy użytkownicy Windowsa 11 zainstalują aktualizację od razu, gdyż będzie ona wdrażana stopniowo. Warto wspomnieć, że 22H2 sprawdzają już członkowie niejawnego programu testowego Insider. Co takiego zaoferuje update? Przywrócono funkcję przenieś i upuść umożliwiającą przesłanie plików do przypiętych aplikacji. Nowej wersji doczeka się Menedżer zadań bazujący na Fluent UI i WinUI.

Windows 11 22H2 będzie wdrażany dla wszystkich użytkowników od września 2022 roku.

Usprawnień doczeka się również Menu Start, do którego przypniemy więcej programów. Dostaniemy więcej opcji personalizacji, zaś panel Ustawienia zostanie wyposażony w sekcję Konto Microsoft, w którym zobaczymy kluczowe informacje o swoich danych m.in. subskrypcjach. Do tego szybki dostęp do konfiguracji Microsoft Rodzina, czyli kontroli rodzicielskiej. Pewnych modyfikacji doczeka się Windows Update, który w trybie automatycznym pozwoli na mniejsze zużycie energii. Rejestrator dźwięków obsłuży większą liczbę formatów i otrzyma odświeżony interfejs. Windows 11 22H2 może być ostatnią tak dużą aktualizacją. Producent Windowsa podobno anulował prace nad Sun Valley 3, gdyż wrócono do wydawania nowego systemu operacyjnego raz na trzy lata.

Microsoft w październiku zorganizuje pierwsze od dwóch lat wydarzenie z udziałem publiczności. Microsoft Ignite, coroczna konferencja firmy dla programistów i administratorów IT, odbędzie się w Seattle w dniach 12-14 października. Chociaż Microsoft jest gotowy do wznowienia dużych wydarzeń ze zwiedzającymi, to twierdzi, że "przestrzeń będzie ograniczona". Z tego powodu organizator zaleca osobom, które chcą wziąć udział w Microsoft Ignite w tym roku, aby zarejestrowały się na oficjalnej stronie internetowej i czekały na informację zwrotną. W tym roku obchodzimy 10 rocznicę istnienia Surface i Surface RT, wprowadzonych na rynek 26 października 2012 roku.

Oczekujemy, że z okazji okrągłej rocznicy Microsoft zaprezentuje nowe modele marki Surface. Firma z Redmond opublikowała ostatnio wyniki finansowe za czwarty kwartał roku fiskalnego i wynika z nich, iż dział gamingowy Xbox zaliczył niemały spadek, a głównym produktem z tego segmentu generującym przychody jest platforma Xbox Game Pass, co nie dziwi ze względu na atrakcyjną ofertę gier i promocje na abonament za 4 złote przez pierwszy miesiąc.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Windows 11 22H2. Wiemy, kiedy zadebiutuje duża aktualizacja systemowa

 0