Windows 11 już dostępny. Jak i kiedy przesiąść się na nowy OS

Windows 11 już dostępny. Jak i kiedy przesiąść się na nowy OS

Windows 11 ma dziś oficjalną premierę, a Microsoft szczegółowo wyjaśnił, jak będzie działać stopniowe wdrażanie jego nowego OS. Pierwsze systemy, które otrzymają system operacyjny, to nowe urządzenia, na których jest on wstępnie załadowany. Od dziś (5 października) firma będzie też oferować bezpłatne uaktualnienie dla nowych komputerów PC, laptopów i tabletów dostarczanych z systemem Windows 10.

Następnie Microsoft twierdzi, że przyjrzy się kompatybilności sprzętu, metrykom niezawodności i innym czynnikom na istniejących urządzeniach z systemem Windows 10, aby określić, kiedy oferować najnowszy system operacyjny za pośrednictwem usługi Windows Update. Jest to podobne podejście do tego, jak firma przez lata obsługiwała aktualizacje funkcji systemu Windows 10. Możecie sprawdzić, czy wasze urządzenie jest zgodne, korzystając z aplikacji PC Health Check.

Windows 11 ma dziś oficjalną premierę, a Microsoft szczegółowo wyjaśnił, jak będzie działać stopniowe wdrażanie jego nowego OS.

Gigant z Redmond poinformuje nas, gdy system Windows 11 będzie gotowy dla naszego systemu za pośrednictwem strony opcji Windows Update lub gdy sprawdzimy dostępność aktualizacji. W takim przypadku trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość. Firma planuje zaoferować aktualizację dla wszystkich kwalifikujących się urządzeń z systemem Windows 10 do połowy 2022 roku. Windows Update to sugerowana przez Microsoft metoda aktualizacji systemu Windows 11 i prawdopodobnie najłatwiejsza dla większości użytkowników. Możemy jednak zainstalować system operacyjny ręcznie, co znacznie przyspieszy proces i w tym celu należy pobrać Asystenta Instalacji lub użyć instalacji ISO.

Microsoft nie zaleca instalowania systemu Windows 11 na urządzeniach, które nie spełniają wymagań systemowych, ale nadal będzie można to zrobić. Warto zauważyć, że aktualizacje systemu Windows 11 mogą nie być dostępne na komputerach z nieobsługiwanymi procesorami.

Niezależnie od tego, jak zdecydujemy się przejść na system Windows 11, najlepiej najpierw wykonać kopię zapasową wszystkich plików. System operacyjny jest prawdopodobnie stabilny w tym momencie, ale nie warto ryzykować, że coś pójdzie nie tak i spowoduje utratę ważnych danych. Tymczasem Microsoft twierdzi, że dzisiaj rozpoczyna się 24-miesięczny cykl życia wersji Windows 11 Home i Pro, a także początek 36-miesięcznego wsparcia technicznego dla wersji Enterprise i Education.

Zobacz także:

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Windows 11 już dostępny. Jak i kiedy przesiąść się na nowy OS

 0