Windows 11 z natywną obsługą aplikacji z Androida. Microsoft współpracuje z Amazon Appstore

Windows 11 z natywną obsługą aplikacji z Androida. Microsoft współpracuje z Amazon Appstore

Podczas oficjalnego ujawnienia najnowszego systemu operacyjnego Microsoftu, dyrektor ds. produktu Panos Panay powiedział, że użytkownicy będą mogli integrować aplikacje na Androida z menu Start i paskiem zadań.  Microsoft w ramach swojej prezentacji Windows 11 ujawnił, że aplikacje na Androida będą działać natywnie w nowym systemie operacyjnym. Niespodzianką jest technologia Intel Bridge Technology, która umożliwia uruchamianie aplikacji mobilnych na komputerze. Zamiast współpracować z Google, Microsoft nawiązał jednak współpracę z Amazon i użyje Amazon Appstore do zapełnienia sekcji Android w nowym Sklepie Windows. Niestety producent systemu nie ujawnił zbyt wielu informacji, na temat działania nowej funkcji.

Windows 11 zaoferuje natywną obsługę aplikacji z Androida z możliwością przypisywania ich do menu Start dzięki Intel Bridge Technology. Do pobierania aplikacji wykorzystywany będzie Amazon Appstore.

Joanna Stern z The Wall Street Journal postanowiła rzucić nieco więcej światła na integrację. Według Stern, jeśli użytkownik szuka jakiejś aplikacji i okazuje się, że jest to program na Androida, musi zalogować się na swoje konto Amazon, aby ją pobrać. Jeśli użytkownik po raz pierwszy pobiera aplikację na Androida w systemie Windows, najpierw musisz pobrać Amazon Appstore jako samodzielną aplikację. Jest to świetna informacja dla osób, które korzystają z aplikacji, które nie mają swoich odpowiedników na PC. Szkoda tylko, że zapewne można pomarzyć o synchronizacji stanu aplikacji między platformami, choć może Microsoft jeszcze czymś zaskoczy.

Firma Microsoft planuje wprowadzić system Windows 11 jako bezpłatną aktualizację dla kwalifikujących się komputerów z systemem Windows 10 jeszcze w tym roku. Członkowie programu Windows Insider będą mogli wypróbować wczesną kompilację, która udostępniona zostanie w przyszłym tygodniu, choć najbardziej niecierpliwi z pewnością pobrali i przetestowali już  wczesną wersję Windowsa 11, która niedawno wyciekła do sieci.

Wymagania sprzętowe Windows 11:

  • 64 bitowy procesor (dwurdzeniowy) o taktowaniu 1 Ghz
  • 64 GB miejsca na dysku
  • 4 GB RAM
  • UEFI, Secure Boot i TPM 2.0
  • Wyświetlacz 9" o rozdzielczości 720 pikseli
  • Karta graficzna zgodna z DirectX 12 / WDDM 2

Pokaż / Dodaj komentarze do: Windows 11 z natywną obsługą aplikacji z Androida. Microsoft współpracuje z Amazon Appstore

 0