Windows 7. Microsoft proponuje darmowe roczne wsparcie dla wybranych

Windows 7. Microsoft proponuje darmowe roczne wsparcie dla wybranych

Wsparcie systemu Windows 7 dla zwykłych użytkowników zostanie zakończone w styczniu przyszłego roku i właśnie po tym okresie przestaną oni otrzymywać jakiekolwiek poprawki bezpieczeństwa. Istnieje jednak sposób dedykowany firmom, który przedłuża ten okres o dodatkowe trzy lata. Niestety brak chęci przesiadki do nowszego Windowsa 10 wiąże się oczywiście ze sporymi kosztami, ale zapewne istnieje grupa przedsiębiorstw gotowych wyłożyć większą sumę pieniędzy. Mowa tutaj o opcji Extended Security Updates przedłużającym życie siódemki do 2023 roku lub skorzystaniu z Microsoft Windows Virtual Desktop, aczkolwiek istnieje jeszcze kolejna metoda. Z opublikowanego przez producenta dokumentu Microsoft end of support FAQ wynika, że korporacje posiadające abonament Windows 10 E5, Microsoft 365 E5 lub Microsoft 365 E5 Security w dniu 31 grudnia otrzymają bezpłatne przedłużenie wsparcia o rok, a więc do 2021 roku.

Osoby posiadające aktywny abonament Windows 10 E5, Microsoft 365 E5 lub Microsoft 365 E5 Security otrzymają bezpłatne przedłużenie wsparcia o rok.

Windows 7. Microsoft proponuje darmowe roczne wsparcie dla wybranych

Mimo iż promocja rozpoczęła się 1 czerwca, to według aktualnych informacji nie jest ważne, kiedy wykupimy jedną z przytoczonych subskrypcji. Daje to przedsiębiorstwom dodatkowe 12 miesięcy na instalację nowszego systemu operacyjnego, a przy okazji pozwala też zaoszczędzić niemało pieniędzy, ponieważ kolejne przedłużanie wsparcia będzie się regularnie podnosić. Początkowo w przypadku Windows Enterprise oraz Microsoft 365 (E3) wyniesie 25 dolarów, rok później 50 dolarów, z kolei w ostatnim okresie będzie to aż 100 dolarów. Jeszcze więcej zapłacą przedsiębiorcy korzystający z wersji Windows 7 Professional zaczynając od 50 dolarów, 100 dolarów i kończąc na 200 dolarach. Co ważne mają to być stawki za pojedynczy sprzęt, a nie cały zestaw.

Dobrze, że Microsoft chce zadbać, chociaż o firmy, które nadal niechętnie patrzą na dziesiątą edycję systemu amerykańskiego giganta. Chociaż według ostatnich statystyk NetApplications Windows 7 stracił na zainteresowaniu użytkowników — pozostaje on zainstalowany na 31,83 procent komputerów, to nadal jest to spora grupa. Z pewnością dużo ciekawsze będą statystyki udostępnione po styczniu 2020 roku i wówczas przekonamy się ile osób porzuciło dotychczasowy system.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Windows 7. Microsoft proponuje darmowe roczne wsparcie dla wybranych

 0