Wiodący niemiecki sklep: AMD Ryzen sprzedają się lepiej od Intel Core

Wiodący niemiecki sklep: AMD Ryzen sprzedają się lepiej od Intel Core

Mindfactory.de, jeden z najpopularniejszych niemieckich sklepów komputerowych, poinformował, że procesory AMD Ryzen zaczęły wyprzedzać konkurencyjne Intel Core pod względem liczby sprzedanych sztuk. To pierwsza taka sytuacja od ponad dekady.

Jak donosi sprzedawca, w marcu 2017, kiedy na rynku pojawiły się Ryzeny 7, jednostki AMD stanowiły ledwie 28% sprzedawanych procesorów. Co oczywiste, pozostałe 72% przypadało produktom marki Intel. Tymczasem pod koniec sierpnia na prowadzenie wysunęli się Czerwoni, notując udział na poziomie 56%. Wprawdzie taki stan rzeczy dotyczy tylko sprzedaży detalicznej w jednym określonym sklepie, a globalnie liderem wciąż pozostają Niebiescy - z uwagi na liczne zamówienia korporacyjne. Tym niemniej trudno nie ulec wrażeniu, iż AMD wreszcie udało się nawiązać walkę. Dla nas, konsumentów, jest to oczywiście rewelacyjna wiadomość.

Najchętniej wybieranym modelem jest Ryzen 5 1600 z 6 rdzeniami i 12 wątkami, wyceniony na 198 euro. Chip ten wybrało blisko dwukrotnie więcej klientów niż kosztującego podobnie Core i5-7500 i aż trzykrotnie więcej niż Core i5-7600K. Drugi najpopularniejszy układ to z kolei Ryzen 7 1700 w cenie 288 euro. Z ciekawostek warto nadmienić, że Ryzen 7 1700X sprzedaje się pięciokrotnie lepiej od Ryzena 7 1800X, a Ryzen TR 1950X został wybrany przez trzy razy więcej osób niż Core i9-7900X. Jeśli zaś chodzi o Niebieskich - w statystykach sprzedaży niepodzielnie króluje Core i7-7700K, który jest przy okazji najlepiej sprzedającym się procesorem w sklepie.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wiodący niemiecki sklep: AMD Ryzen sprzedają się lepiej od Intel Core

 0