Właściciele kart GeForce RTX 3080 donoszą, że nowe sterowniki mocno poprawiają stabilność pracy GPU

Właściciele kart GeForce RTX 3080 donoszą, że nowe sterowniki mocno poprawiają stabilność pracy GPU

NVIDIA opublikowała wczoraj nowe sterowniki graficzne GeForce 456.55, które dostarczają technologię Reflex w grach Call of Duty: Warzone i Call of Duty: Modern Warfare, a także najnowsze aktualizacje popularnych gier Control oraz Death Stranding, które dodają obsługę trybu 8K Ultra Performance Mode dla techniki NVIDIA DLSS. Nowe sterowniki przynoszą oficjalnie także “poprawioną stabilność w wybranych tytułach na GPU z serii RTX 30”, co szybko zostało podłapane przez pierwszych użytkowników kart GeForce RTX 3080, którzy borykają się z problemami z tymi grafikami, objawiającymi się m.in. wyrzucaniem ich do pulpitu w trakcie rozgrywki (tzw. błąd CTD), gdy GPU osiąga wyższe prędkości boost (przeważnie powyżej 2,0 GHz).

Nowe sterowniki przynoszą oficjalnie także “poprawioną stabilność w wybranych tytułach na GPU z serii RTX 30”...

Na podforum NVIDII w serwisie Reddit bardzo szybko pojawiły się głosy graczy, którzy mieli okazję już przetestować nowe sterowniki, sugerujące, że aktualizacja oprogramowania rzeczywiście przynosi wyraźną poprawę i odnotowują oni mniej problemów ze stabilnością GeForce’a RTX 3080 lub te zostały nawet wyeliminowane całkowicie. Dla przykładu, niejaki Ifaliacy przetestował m.in. Horizon Zero Dawn i Warzone, gdzie wcześniej tytuły te wysypywały się nie później niż po 5 minutach rozgrywki, a teraz działają bez problemów. Bardzo podobne głosy płynną od innych graczy, którzy zauważają jednak, że stabilność okupiona jest nieco obniżonymi prędkościami w trybie boost, ale mimo tego ich wyniki w benchmarkach są wyższe.  

Jeśli więc należycie do grona nielicznych osób, którym udało się kupić RTX 3080 lub RTX 3090 na premierę i karty te podczas osiągania najwyższych prędkości miały problemy ze stabilnością, rekomendujemy jak najszybszą aktualizację sterowników do wersji GeForce Game Ready 456.55. Brad Chacos z portalu PC World jest jednym z nielicznych recenzentów, który napotkał problem ze stabilnością nowych grafik NVIDII wynikającą z złego układu kondensatorów SP-CAP. On również zauważył poprawę po zainstalowaniu nowych sterowników, choć oczywiście kosztem niższego taktowania. “Na oryginalnych sterownikach benchmark Horizon Zero Dawn śmigał na niemal stałej prędkości 2010 MHz na tym GPU, dopóki nie dobijał do 2025 MHz i wywalał się. Z Game Ready 456.55 taktowanie GPU oscyluje teraz między 1980 MHz a 1995 MHz (wciąż potrafi dobić do 2010 MHz w ekranu menu). Poprawka NVIDII zdaje się więc nieco ograniczać maksymalną prędkość GPU w trybie boost” - napisał Chacos.   

Pokaż / Dodaj komentarze do: Właściciele kart GeForce RTX 3080 donoszą, że nowe sterowniki mocno poprawiają stabilność pracy GPU

 0