Wyceniona na 1516 euro płyta ASUS ROG Maximus XIII Extreme Glacial wzorowana jest na płycie ASRocka?

Wyceniona na 1516 euro płyta ASUS ROG Maximus XIII Extreme Glacial wzorowana jest na płycie ASRocka?

ASRock X570 Aqua to wyjątkowa limitowana edycja płyty głównej X570 zaprojektowana specjalnie dla entuzjastów chłodzenia cieczą, a każdy egzemplarz ma unikalne oznaczenie. ASRock wypuścił na rynek zaledwie 999 sztuk, choć wyprodukowano ich 1000. Pierwszy egzemplarzy podarowano samej Lisie Su. ASRock X570 Aqua posiada czarne PCB w formacie E-ATX, na którym znajduje się biały monoblok z oświetleniem RGB. Już samo odejście od brązowawego projektu Taichi i wprowadzenie"luksusowych" kolorów pod postacią czerni i srebra było czymś niezwykłym jak na tego producenta. Płyn chłodzący rozpoczyna swoją ścieżkę w obszarze procesora, a następnie przechodzi przez chipset X570, docierając na końcu do sekcji zasilania. Na płycie dostępne są cztery gniazda pamięci DDR4, obsługujące dwukanałowe zestawy pamięci DDR4 o prędkości do 4666 MHz i wyższej.

ASRock twierdzi, że MSI i ASUS mocno zainspirowali się ich płytą X570 Aqua. Mają rację?

Płytę ASRock X570 Aqua zapowiadano 2 lata temu i od tego czasu była to konstrukcja jedyna w swoim rodzaju. Teraz inni producenci sięgają po przyciągający wzrok projekt, co oczywiście punktuje ASRock. Na targach CES 2021 firmy ASUS i MSI zaprezentowały swoje płyty główne Z590 należące do najwyższej półki cenowej. ROG Maximus XIII Extreme Glacial to flagowa płyta główna firmy ASUS, która jest wyposażona w monoblok od znanego producenta zestawów chłodzenia cieczą EK. Na płycie głównej jest też wyświetlacz OLED (czego nie posiada ASRock). ROG Maximus XIII Extreme Glacial trafi do sprzedaży detalicznej w zwrotnej cenie 1516 EUR. 

Kolejna topowa konstrukcja Z590 pochodzi od MSIZ590 GODLIKE to płyta główna E-ATX bez monobloku, ale również jest wyraźnie inspirowana innymi projektami. Ten model będzie kosztować nie mniej niż 999 EUR na rynku europejskim. ASRock szybko zauważył, jak bardzo nowe płyty główne ASUSa i MSI są do siebie podobne i od kogo mogli pożyczyć ten pomysł: "Przez jakiś czas było nudno. "Cieszymy się, że po dwóch generacjach ktoś wreszcie jest w grze. #ASRock #AQUA # Z490 # X570 # Z590 #ASUS #ROG #MSI # Godlike #ThankYou #WeWillKeepOnInnovating #WelcomeToKeepUp" - napisał ASRock na Twitterze.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wyceniona na 1516 euro płyta ASUS ROG Maximus XIII Extreme Glacial wzorowana jest na płycie ASRocka?

 0