Wyciek z benchmarku karty Intel Arc Alchemist pokazuje wynik na poziomie GeForce'a RTX 3070 Ti

Wyciek z benchmarku karty Intel Arc Alchemist pokazuje wynik na poziomie GeForce'a RTX 3070 Ti

Na stronie internetowej SiSoftware zauważono nowy wpis z benchmarku, zawierający długo oczekiwaną kartę graficzną Intel Arc Alchemist. Jej wynik jest naprawdę obiecujący. 

Zgodnie z tym wspisem, który został dostrzeżony przez TUM_APISAK, karta zawiera w pełni odblokowane GPU Intel DG2-512EU z 4096 rdzeniami. Ten model został przetestowany na stacjonarnej platformie Coffee Lake-S, co sugeruje, że jest to rzeczywiście samodzielna karta graficzna dla komputerów stacjonarnych.

Na stronie internetowej SiSoftware zauważono nowy wpis z benchmarku, zawierający długo oczekiwaną kartę graficzną Intel Arc Alchemist.

Wyciek z benchmarku karty Intel Arc Alchemist pokazuje wynik na poziomie GeForce'a RTX 3070 Ti

Dane pokazują częstotliwość taktowania na poziomie aż 2,1 GHz, ale nie wiemy, czy jest to zegar bazowy, czy w trybie boost - zależne jest to od tego, jak architektura działa w takich testach. Co więcej, karta według benchmarku ma 12,8 GB pamięci, co prawdopodobnie jest tylko błędem pokazującym częściowo przydzielony 16 GB bufor ramki. Praktycznie ze wszystkich przecieków wynika, że flagowy Arc Alchemist ma być wyposażony w 16 GB pamięci GDDR6, obsługiwanej przez 256-bitową szynę.

Robi się naprawdę ciekawie, gdy przyjrzymy się wynikom testu w ramach danych przetwarzania ogólnego przeznaczenia (General Purpose Processing). Karta uzyskała bowiem wynik lepszy niż GeForce RTX 3070 Ti, ponieważ jej rezultat to 9017,52 Mpix/s i ten jest lepszy o 7,7% od modelu NVIDII, który pochwalić może się wynikiem 8369,51 Mpix/s. Obie karty zamieniają się miejscami w różnych testach precyzji, na przykład Arc Alchemist wydaje się szybszy w testach half-float, double-float i quad-float, ale przegrywa w teście single-float.

Wyciek z benchmarku karty Intel Arc Alchemist pokazuje wynik na poziomie GeForce'a RTX 3070 Ti

Model, który nie został jeszcze nazwany, trafi zarówno na rynek mobilny, jak i stacjonarny. Plotki sugerują, że może osiągać taktowanie do 2,5 GHz i mieć około 225 W typowej mocy. Spekulowano, że ma konkurować z grafiką RTX 3070 z szansą na osiągnięcie wydajności RTX 3070 Ti. NVIDIA doskonale o tym wie, dlatego przygotowuje odświeżony model RTX 3070 Ti z 16 GB pamięci, aby odpowiedzieć na ruch nowego rywala. 

Karta została już sfotografowana i wyciekła na kanale YouTube Moore’s Law is Dead, który był jednym z pierwszych, którzy twierdzili, że flagowy produkt Intela będzie konkurować z serią GeForce RTX 3070. Intel Arc Alchemist oficjalnie zadebiutuje jeszcze w tym kwartale, ale być może będziemy musieli trochę poczekać na premierę desktopowej serii, ponieważ Intel do tej pory pokazał tylko mobilne systemy OEM z Arc na pokładzie.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wyciek z benchmarku karty Intel Arc Alchemist pokazuje wynik na poziomie GeForce'a RTX 3070 Ti

 0