Wyciekł schemat blokowy procesora graficznego Navi 31

Wyciekł schemat blokowy procesora graficznego Navi 31

Do sieci wyciekł schemat blokowy procesora graficznego Navi 31, który składa się z wielu chipletów. Układ posiada pojedynczy rdzeń GCD wykonany w litografii 5 nm oraz sześć jednostek z pamięcią podręczną, do produkcji których wykorzystano technologię 6 nm. Wydajność Navi 31 w obliczeniach pojedynczej precyzji wynosi 61,6 teraflopów.

Za sprawą portalu VideoCardz poznaliśmy schemat blokowy procesora graficznego Navi 31. Ten układ został zbudowany w oparciu o architekturę chipletową. GPU wyposażono w pojedynczy rdzeń GCD wykonany w litografii 5 nm oraz sześć bloków MCD z pamięcią podręczną, do produkcji których użyto tańszego procesu 6 nm. Do tej pory zdążyliśmy dowiedzieć się, że Navi 31 w pełnej wersji zaoferuje 96 MB cache L3. Dzięki udostępnionemu schematowi poznaliśmy także konfigurację pamięci L0, L1 oraz L2. Omawiany procesor graficzny został wyposażony w 6 MB cache L2, 3 MB cache L1 oraz 3 MB cache L0. To znaczący wzrost w porównaniu do Navi 21. Na grafice widzimy także 6 procesorów cieniowania. Każdy z nich zawiera natomiast 8 podwójnych jednostek obliczeniowych.

Do sieci trafił schemat blokowy procesora graficznego Navi 31. GPU wyposażono w pojedynczy rdzeń GCD wykonany w litografii 5 nm oraz sześć bloków MCD z pamięcią podręczną, do produkcji których użyto tańszego procesu 6 nm.

AMD podwoiło przepustowość obliczeniową Navi 31, jednak GPU wciąż oferuje 6144 procesory strumieniowe. Według informacji zawartych na schemacie, procesor graficzny zaprojektowano tak, aby był w stanie przekroczyć częstotliwość 3 GHz. W rzeczywistości zegar boost referencyjnego modelu będzie wynosił maksymalnie około 2,5 GHz. Jeśli chodzi o wydajność, GPU ma osiągać 61,6 teraflopów w obliczeniach pojedynczej precyzji. 

Nowe karty graficzne z serii Radeon RX 7900 mają zadebiutować na rynku 13 grudnia. Do tego czasu wyciekną najpewniej kolejne szczegóły. Już teraz pojawiają się nowe doniesienia, na przykład o ukrytym czujniku w referencyjnej wersji Radeona RX 7900 XTX. Co sądzicie o nowych grafikach AMD, warto zainteresować się propozycją Czerwonych?

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wyciekł schemat blokowy procesora graficznego Navi 31

 0