Wyciekła lista laptopów HP z procesorami AMD Mobile Ryzen

Wyciekła lista laptopów HP z procesorami AMD Mobile Ryzen

Jak wynika z najświeższych doniesień popularny twórca komputerów przenośnych postanowił po cichu potwierdzić powstawanie sprzętu wyposażonego w nowoczesny układ CPU.

HP na oficjalnej liście z produkcjami objętymi gwarancją umieściło laptopy wyposażone w mobilne odpowiedniki procesorów Ryzen. Wyciek pojawił się na krótko po ogłoszeniu przez Della swoich wersji laptopów z nowymi CPU od AMD. Póki co korporacja nie podjęła decyzji o zajęciu konkretnego stanowiska w tej sprawie. Chociaż podano 68 pozycji, to w rzeczywistości są one trzema modelami różniącymi się od siebie zainstalowanymi podzespołami. Mowa tutaj o HP EliteBook 735 G5, 745 G5 i 755 G5. Pełnych specyfikacji niestety nie udostępniono, ale z dotychczas wyjawionych wiadomości możemy wywnioskować, że EliteBook 735 G5 jest najmniejszym przedstawicielem rodziny wyposażonym w 13-calowy wyświetlacz. W środku posiada procesor Ryzen 7-2700U, R5-2500U lub R3-2300U z wbudowaną grafiką Vega, dysk SSD 120 GB, 256 GB lub 512 GB oraz 4 GB, 8 GB, albo 16 GB pamięci.

Poznaliśmy przybliżoną konfigurację nowych laptopów od HP, wyposażonych w mobilne procesory Ryzen Mobile. Niestety z wszelkimi szczegółami musimy wstrzymać się do oficjalnej zapowiedzi

EliteBook 745 G5 dysponuje większym, bo 14-calowym ekranem jak również opcją konfiguracji z trzema dostępnymi procesorami AMD, czy dołożenia kości pamięci RAM do maksymalnie 16 GB. Najlepszy z nich EliteBook 755 G5, to już klasyczny 15-calowiec, a minimalna pojemność dysku SSD wynosi 256 GB (aczkolwiek będą istnieć warianty z 512 GB na pokładzie oraz kościami RAM 8 i 16 GB). Do oficjalnej zapowiedzi nowej serii EliteBook G35 G5, G45 G5 i G55 G5 ich cena, czy dokładne warianty pozostaną nieznane. Miejmy nadzieję, iż HP okaże się nieco bardziej wyrozumiałe w tej materii, oferując koszty na dużo niższym poziomie niż konkurent (679 dolarów bez możliwości dołożenia SSD jest kiepskim posunięciem). Oby nie zaskoczono nas w negatywny sposób. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wyciekła lista laptopów HP z procesorami AMD Mobile Ryzen

 0