Wyciekła szczegółowa specyfikacja Intel Core i9-14900KS z zegarem 6,2 GHz

Wyciekła szczegółowa specyfikacja Intel Core i9-14900KS z zegarem 6,2 GHz

W ostatnim czasie nie brakuje doniesień na temat procesora Intel Core i9-14900KS. Z dotychczasowych informacji wynika, że jego premiera jest już całkiem blisko. Teraz, jeszcze przed oficjalnym wprowadzeniem na rynek, poznaliśmy jego szczegółową specyfikację.

Flagowiec Intela w nowym przecieku

Intel Core i9-14900KS, kiedy już zadebiutuje, będzie flagowym przedstawicielem 14. generacji desktopowych procesorów Intela. Model ten będzie odróżniał się od obecnie dostępnego Core i9-14900K wyższym maksymalnym taktowaniem. W praktyce oznacza to, że wersja z końcówką "KS" przekroczy barierę 6,0 GHz, co bez wątpienia robi wrażenie. Informacje o zawrotnie wysokim zegarze boost potwierdza teraz nowy przeciek opublikowany przez popularnego informatora momomo_us. Do sieci trafił zrzut ekranu przedstawiający coś co wygląda na stronę poświęconą specyfikacji modelu Core i9-14900KS. Zawarte na nim informacje mówią między innymi o 24 rdzeniach, 32 wątkach, wsparciu dla pamięci DDR5 czy obecności na pokładzie zintegrowanego UHD Graphics 770.

Z grafiki wynika również, że bazowe taktowanie tego procesora to 3,2 GHz, a maksymalny zegar boost wynosi 6,2 GHz.

Z grafiki wynika również, że bazowe taktowanie tego procesora to 3,2 GHz, a maksymalny zegar boost wynosi 6,2 GHz. Informacje te pokrywają się z wcześniej udostępnionymi przeciekami z programu OCCT. Pokrywa się także wartość TDP wynosząca 150 W. Dla porównania Core i9-14900K ma TDP ustalonone na 125 W. Po raz kolejny potwierdzają się też informacje o 32 MB pamięci cache L2 i 36 MB cache L3.

Premiera Core i9-14900KS musi być już blisko

Jeśli chodzi o pochodzenie samego zrzutu ekranu to mógł on zostać zrobiony na przykład na stronie jakiegoś sklepu. Nieco ponad tydzień temu pisaliśmy o pojawieniu się Core i9-14900KS w europejskich sklepach wraz z cenami za wersję w pudełku i na tacce. Coraz więcej przecieków potwierdzających tę samą specyfikację czy wspomniane pojawienie się w sklepach tylko utwierdza w przekonaniu, że rynkowy debiut procesora Core i9-14900KS jest już naprawdę bliski. Obecnie mówi się o premierze gdzieś w połowie marca lub nawet szybciej.

Core i9-14900KS zagwarantuje imponująco wysoką częstotliwość w trybie boost, jednak będzie to okupione ogromnym zużyciem energii. Model ten ma pobierać nawet 410 W. Takie zapotrzebowanie na energię to przede wszystkim bardzo duże wyzwanie dla systemu chłodzenia. O rozwiązaniach powietrznych będzie można raczej zapomnieć. Zapewne również nie wszystkie systemy AiO dadzą radę z utrzymywaniem temperatur tego procesora na sensownym poziomie. Core i9-14900KS nie będą jednak kupować zwykli użytkownicy, a raczej entuzjaści sprzętu chcący wyciskać ze swoich pecetów jak najwyższą wydajność.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wyciekła szczegółowa specyfikacja Intel Core i9-14900KS z zegarem 6,2 GHz

 0